Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybė pagal Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) teisę

Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybė pagal Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) teisę

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įžanga. Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybė pagal Lietuvos ir Europos sąjungos teisę. Interneto prieglobos paslaugų teikėjų samprata. Kas yra internetas. Interneto prieglobos paslaugų teikėjai. Atsakomybės samprata. Tradicinė atsakomybės samprata. Interneto subjektų atsakomybės samprata, jos skirtumai nuo tradicinės atsakomybės sampratos. Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybės analizė. Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybė pagal Europos sąjungos teisę. Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybė pagal Lietuvos teisę. Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybę reglamentuojančių normų taikymo tinklalapiams, į kuriuos vartotojai gali talpinti įvairaus pobūdžio informaciją, galimybė. Teisės normų, reglamentuojančių interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybę, laikymosi užtikrinimo būdai. Valstybės prievartos priemonės. Savireguliacija. Koreguliacija. Išvados.

Ištrauka

Vienas labiausiai įtakojančių šiuo metu XX amžiaus antros pusės išradimų – internetas. Jis dėl savo unikalios prigimties padeda žmonėms bendrauti nepriklausomai nuo atstumo, laiko, valstybių sienų. Tokiu būdu šioje universalioje ir ypatingoje erdvėje panaikinami bet kokie geografiniai apribojimai duomenų judėjimui. Interneto teikiamų paslaugų dėka gyvenimas elektroninėje erdvėje tampa vis intensyvesnis, naujos bendravimo galimybės vis labiau domina pačius įvairiausius informacijos vartotojus. Tačiau tuo pačiu internete gana neretai aptinkamas turinys, kurio viešą skelbimą įstatymai riboja ar visai uždraudžia. Autorių teisėmis apsaugoti kūriniai gali būti lengvai nukopijuojami ir patalpinami internete, dėl to tampa prieinami viso pasaulio vartotojams. Čia ir iškyla pagrindinė problema – kas turi teisę reguliuoti interneto subjektų veiksmus, ir kokiomis priemonėmis tai padaryti įmanoma? Interneto savybės lemia tai, kad teisės aktų taikymas šioje srityje tampa gerokai sudėtingesnis nei tradicinėse informacijos skleidimo priemonėse.
Interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybė – tai gana naujas institutas, mažai dar kieno nagrinėtas, tačiau svarbus. Kartu su interneto svarba didėja ir jo keliamos grėsmės, tame tarpe ir ribojamos ar draudžiamos, tiesiog kenksmingo turinio informacijos sklaida bei didžiulę žalą autorinių teisių turėtojams darančių intelektinės nuosavybės teisės pažeidimų mastas. Įvairiais būdais stengiamasi užkirsti tam kelią, o vienas iš jų – numatyti atsakomybę interneto prieglobos paslaugų teikėjams.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybę įvairiais aspektais.
Kad būtų įgyvendintas tikslas, šiam darbui iškelti tokie uždaviniai:
1. išanalizuoti dabartinį interneto prieglobos paslaugų teikėjų atsakomybės reglamentavimą ES ir Lietuvos Respublikos mastu;
2. išsiaiškinti tokio reguliavimo trūkumus;
3. aptarti alternatyvius reguliavimo būdus.
Šiame darbe buvo naudojamasi įvairiais metodais. Visų pirma, lyginamuoju, kadangi jau pats temos pavadinimas sufleruoja, jog čia aptariami Europos Sąjungos ir Lietuvos teisinio reguliavimo ypatumai, taigi jie ir palyginami. Taip pat naudotasi ir sisteminiu, gramatiniu, loginiu bei teleologiniu metodu.
Kaip jau minėta, ši tema kol kas nagrinėta mažai, todėl daugiausiai analizuojama norminė literatūra – įvairūs Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktai. Specialiosios literatūros labai nedaug – paminėtina "Informacinių technologijų teisė" . Taip pat remtasi keliais pranešimais, periodikos straipsniais.
Darbas pradedamas nuo interneto prieglobos paslaugų teikėjų sampratos, tada aptariama teisinės atsakomybės samprata, nes be jos sunku analizuoti konkretaus subjekto teisinę atsakomybę. Toliau nagrinėjamas būtent ES ir Lietuvos teisinis reguliavimas šioje srityje, kaip užtikrinamas normų laikymasis (valstybės prievartos priemonės ir alternatyvos: savireguliacija ir koreguliacija). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-07
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23
Dydis52.4 KB
AutoriusGiedrė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interneto prieglobos paslaugu teikeju atsakomybe pagal Lietuvos ir Europos Sajungos (ES) teise [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą