Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos (8)

Teisės normos (8)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Teisės norma. Teisės normos struktūra. Hipotezė. Dispozicija. Sankcija. Teisės normų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Suvokiant, kas yra teisė, kaip ji reguliuoja socialinius visuomeninius santykius, galima žinoti, kokie turi būti įstatymai, kad juos būtų galima laikyti teisiniais. Teisė, anot A. Vaišvilos, reikšdama žmonių pastangas versti savo interesus visai visuomenei privaloma tvarka ir ja remiantis viešpatauti arba sugyventi, yra vienas reikšmingiausių ir kartu sudėtingiausių žmogaus kūrinių.
Teisės normos yra teisinio reguliavimo priemonės, norminis visuomeninio santykio modelis, dažniausiai nustatytas ir garantuojamas valstybės. Tai lemia ypatingą jų vietą plėtojantis teisei. Nors iš trijų teisinės būties lygmenų nereikia išskirti kurio nors vieno kaip pagrindinio, tačiau teisės normos yra matomiausias elementas. Teisės taikymui ir kitoms teisės įgyvendinimo formoms didžiausią reikšmę turi teisės kaip normų sistemos samprata. Teisė iš vidaus susilieja su valstybe, iš kurios ji gauna visuotinį privalomumą ir to privalomumo garantą. Teisė tada pasirodo ne tik kaip elgesio taisyklė, bet ir kaip visuotinai privaloma taisyklė. Šitaip ji įgyja galią tiesiogiai veikti socialinį žmonių elgesį.
Teisininkai dėl profesijos ypatumų turi reikalą su teise ne kaip su procesu, o kaip su teisės normomis. Tai ir yra psichologinis pagrindas, dėl kurio linkstama laikyti teisės normas pagrindiniu teisės lygmeniu – šitaip atsiranda ir gyvuoja normatyvistinė teisės samprata, tapatinanti teisę su viena jos stadija – teisės normomis. Todėl teisės praktikos požiūriu teisės normos lieka ypatinga teisės tapsmo stadija, koncentruota teisės esmės išraiška.
Teisė tai yra toks mokslas, kuriama pilna įvairių skirtingų teisės sampratų. Būtent dėl šios priežasties teisės taikymui bei teisės įgyvendinimui didžiausią reikšmę turi teisės kaip normų sistemos sampratą. Taigi teisės norma – tai įstatymuose ir kituose teisės aktuose valstybės nustatyta visiems privaloma bendro pobūdžio elgesio taisyklė, kurios įgyvendinimas garantuojamas valstybės prievartos priemonėmis.
Būdama subjektinių teisių ir pareigų vienovė, teisės norma nustato galimo ir privalomo žmonių elgesio ribas, jų išorinės laisvės mastą. Teisės norma yra teisėto elgesio kriterijus (pagrindas), nes nurodo, kaip privalo elgtis visuomeninio santykio dalyviai, kad būtų užtikrinta abipusė jų teisių apsauga ir sudaromos vienodos tų teisių įgyvendinimo teisinės sąlygos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-18
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis15.13 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasSlušnys
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Slušnys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą