Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės galiojimas asmenims

Teisės galiojimas asmenims

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Diplomatinis imunitetas. Užsienio piliečiai, bei asmenys be pilietybės ir asmenys su dviem pilietybėmis. Subjekto amžius. Baudžiamoji atsakomybė už tarptautinėse sutartyse numatytus nusikaltimus. Išvados.

Ištrauka

Bendra taisyklė, teisinių norminių aktų galiojime visų asmenų atžvilgiu, būtų ta, kad įstatymas veikia visus asmenis esančius įstatymo veikimo ribose, taip pat, jeigu jie (asmenys) yra teisinių santykių subjektai, kuriuos liečia įstatymas .
Kursiniame darbe analizuoju valstybės suteikiamą galimybę piliečiams naudotis visomis jiems suteiktomis teisėmis, kurios yra nustatytos valstybės įstatymais, tarptautinėmis sutartimis, tarptautiniais papročiais. Taip pat akcentuoju, kad valstybė gina teises ir teisėtus piliečių interesus, o prireikus imasi priemonių, kad būtų atstatytos pažeistos piliečių teisės.
Visi asmenys suprantami kaip visi valstybės piliečiai (tame tarpe ir asmenys turintys dvigubą pilietybę), užsieniečiai, asmenys be pilietybės, visos valstybinės, privačios, bendros, tarptautinės organizacijos bei diplomatinės įstaigos. Tuo pačiu yra įvairių ypatumų nustatančių įstatymų galiojimą asmenų atžvilgių.
Visų pirma, tai liečia baudžiamuosius įstatymus, kurie yra taikomi atitinkamoje valstybėje asmenims, nepriklausomai nuo to ar jie yra tos valstybės piliečiai ar ne.
Išskirtinį teisinį statusą Lietuvos Respublikos teritorijoje turi diplomatai, bei jų šeimos nariai. Jie naudojasi asmens bei privačios rezidencijos neliečiamybę.
Teisės norminiai aktai paprastai galioja tiek valstybės piliečiams, tiek užsieniečiams, kurie yra valstybės teritorijoje. Bet yra išimčių, kai užsieniečiams taikomi tam tikri apribojimai tam tikrose srityse, arba betaikomi tikri aktai, ar taikomi specialūs aktai, kurie piliečiams netaikomi.

Valstybės ir valdžios vadovai, diplomatinių ir konsulinių atstovybių ir kai kurie kiti užsienio piliečiai, naudojasi eksteritorijos teise (turi diplomatinį imunitetą) ir dėl to prieš juos negali būti panaudotos atsakomybės ir visuomeninės prievartos priemonės už baudžiamosios ir administracinės teisės pažeidimus.
Diplomatinė atstovybė - tai užsienio valstybės diplomatinė atstovybė, akredituota Lietuvos Respublikoje, taip pat tarptautinės, tarpvalstybinės organizacijos ar jos specializuotos agentūros atstovybė akredituota prie LR Užsienio reikalų ministerijos arba veikianti Lietuvos Respublikoje pagal tarptautinės organizacijos sutartį su Lietuva;
Konsulinė įstaiga- yra užsienio valstybėje nuolat veikianti diplomatinės tarnybos institucija oficialiems tarpvalstybiniams santykiams ar oficialiems santykiams su užsienio valstybėmis palaikyti, vykdyti konsulines funkcijas (ginti valstybės, jos piliečių, įmonių bei kitų juridinių asmenų teises ir teisėtus interesus) .
Užsienio diplomatinių atstovybių nariai bei jų šeimos nariai, akredituoti Lietuvos valstybėje, naudojasi privilegijomis ir imunitetais, numatytais 1961m. Vienos konvencijoje dėl diplomatinių santykių bei tarpvalstybinėse sutartyse.
Konsulinės įstaigos personalo nariai bei jų šeimos nariai, akredituoti Lietuvos valstybėje, naudojasi privilegijomis ir imunitetais, numatytais 1963m. Vienos konvencijoje dėl konsulinių santykių bei kituose susitarimuose1.
Akreditavimas - protokolo tarnybos veikla, susijusi su diplomatinių atstovybių (konsulinių įstaigų) narių, jų šeimos narių bei asmeninių patarnautojų, atvykusių į Lietuvą, registravimu bei jų statuso nustatymu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-05
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis16.75 KB
AutoriusDarja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises galiojimas asmenims [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą