Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėkūros juridinė technika

Teisėkūros juridinė technika

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Teisėkūros juridinė technika. Norminiai teisės aktai. Pagrindiniai principai ruošiant norminius teisės aktus. Teisėkūros juridinei technikai keliami tikslai. Teisėkūros juridinės technikos rūšys. Išoriniai teisės aktų tvarkymo taisyklės. Teisės normų reikalavimai. Teisės normų kalbai keliami reikalavimai. Išorinio teisės aktų tvarkymo taisyklės. Bendrųjų teisės normų akto struktūrai keliami reikalavimai. Teisės normų kalbai keliami reikalavimai. Formuluojant teisės normas naudojami trijų rūšių terminai. Bendrieji ne teisės terminai. Bendrieji teisės terminai. Specialieji teisės terminai. Terminų vienareikšmiškumas. Teisės terminijos vienovė. Santykinis teisės terminų pastovumas kaip jų vienareikšmio suvokimo sąlyga. Teisės kalbos ekonomiškumas. Išvados.

Ištrauka

Teisėkūra yra viena iš svarbiausių valstybės funkcijų, žinoma, kiekvienos valstybės teisėkūra turi savo ypatumų, tačiau ja sieja noras sukurti ir tobulinti vientisą, darnią teisės normų sistemą, reguliuojančius įvairius visuomeninius santykius.
Teisėkūra yra sudedamoji tesės formavimo dalis ir apima ne vien tiesioginį, bet ir parengiamąjį procesą, nes reikia nuolat gerinti išleidžiamų teisės aktų kokybę, ši priklauso ne tiek nuo valstybės institucijų teisėkūros veiklos, kiek nuo vieno ar kito akto parengimo.
Mano darbo tikslas yra paanalizuoti teisėkūros juridinę techniką, jos rūšis bei sampratą.
Naudota literatūra: Stasys Vansevičius, Alfonsas Vaišvila, Lietuvos Teisės Akademija - Jurisprudencija.
Svarbiausia teisėkūros tobulinimo sąlygų – išmanymas tam tikrų metodinių reikalavimų, taisyklių ir techninių priemonių, reikalingų objektyvizuojant teisines idėjas į teisės normas. Šie reikalavimai išsiplėtė po visą pasaulį. Apibendrinus, tokią žinių sritį mes vadiname juridine teisėkūros technika.
Ši technika - tai kalbinių, loginių ir organizacinių priemonių bei procedūrų, kuriomis formuluojamos, aiškinamos ir struktūriškai išdėstytos teisės normos, rengiami, sudaromi, įforminami, išleidžiami, sisteminami, saugomi ir randami teisės normų aktai.
Parlamentarai, teisininkai – visi tie kurie susiduria su teisės aktų leidyba turi "įvaldyti" šį technikos preikį, ypač tai yra svarbu demokratinėje valstybėje, kai reikia atsižvelgti į įvairias socialinių žmonių grupes. Nes kuriant konkretų įstatymą reikia integruoti įvairaus ontologinio lygmens vertybes: žmonių einamuosius ir perspektyvius poreikius, ekonomines, intelektines, psichologines tautos galimybes veikti pagal projektuojamą elgesio taisyklę, atsižvelgti į mokslo ir technikos lygį, socialinę visuomenės struktūrą.
1996 metų pabaigoje Lietuvos Respublikos Seimui buvo pateiktas naujo LR baudžiamojo kodekso projektas. Naujojo BK išskirtinis bruožas tas, kad jis yra modernus kodeksas, atspindintis šiuolaikinės baudžiamosios teisės raidos tendencijas, idėjas ir šiuolaikinio baudžiamosios teisės mokslo laimėjimus. Naujasis BK yra perėjimas nuo tarybinės baudžiamosios teisės doktrinos prie šiuolaikinės europietiškos neoklasicizmo doktrinos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-08
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis11.29 KB
Autoriusarunas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisekuros juridine technika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą