Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Normanų teisės vystymasis

Normanų teisės vystymasis

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Teisės vystymasis. Normanų teisės sistema. Karališkosios teisės augimas normanų Italijoje. Augusto įstatymai. Išvados.

Ištrauka

Iki normanų užkariavimo XI a. Italijos pusiasalio pietūs nuolat įsiveldavo į karus tarp graikų, lombardų ir Kalifato, kuriuos sutrukdė tik įsiveržę normanai, kuriems neprireikė nė šimtmečio įgyti pranašumą ir visiškai pavergti lombardų valdas, apsiginti nuo musulmonų keliamos grėsmės ir išvyti bizantiečius iš viso regiono, išskyrus Neapolį, 1127 m. pasidavusį Rodžeriui II. Šis 1130 m. suteikė pietums karalystės statusą, pakrikštydamas juos Sicilijos karalyste. Šiuo periodu ji buvo viena turtingiausių Europos šalių. Pietų Italijai, kurioje daugiausia verčiamasi žemdirbyste, būdingas skurdas ir nusikalstamumas.
Šiame darbe apžvelgiau normanų Sicilijos užkariavimo istoriją, karališkosios teisės sistemos kūrimą, vystymąsi bei jos reikšmę.
Pagrindinis mano darbo tikslas- išanalizuoti pasaulietinių teisės sistemų formavimąsi.
Pirmaisiais XI a. dešimtmečiais riteriai normanai iš Normandijos pradėjo smelktis į Italiją ieškoti laimės- kaip samdomi kariai ar kitais būdais. Apie 1050 m. kaip valdovai jie įsitvirtino pietų Italijos pusiasalio srityse ir rengėsi pulti Siciliją, siekdami ją užkariauti. 1060 m. kraštas buvo užkariautas normanų, o 1130 m. gavo karalystės statusą, karaliumi pasiskelbė Robertas Žiskaras, tačiau didesnę karalystės dalį atidavė Rodžeriui. Šiuo periodu ji buvo viena turtingiausių ir stipriausių Europos šalių. Sicilijos karalystė buvo pirmoji Vakarų moderni teritorinė valstybė, turėjusi pirmąją modernią vakarietišką karališkosios teisės sistemą. Pietų Italijoje normanai rado išvystytą politiją, kuri buvo daugelio elementų mišinys. Ji buvo pavaldi musulmonų gubernatoriui.
Normanai naudojosi senosiomis institucijomis ir sukūrė naujas centrines įstaigas, susijusias su karaliaus dvaru. Viena iš tokių įstaigų buvo kanceliarija. Jo viršininkas kancleris saugojo karaliaus anspaudą ir buvo atsakingas už mandatų, diplomų, dekretų ir įvairių raštų išdavimą karaliaus vardu.
Kita nauja centrinė įstaiga buvo iždas, kuris tvarkė karaliaus sąskaitas ir valdė apmokestinimo sistemą.
Dar viena sukurta įstaiga buvo profesionalus karaliaus teismas, turėjęs pačių sunkiausių nusikaltimų ir civilinių ginčų tarp laisvųjų jurisdikciją. Ši jurisdikcija apėmė taikos sulaužymą ir friholdo nuosavybės teises.
Normanai Sicilijoje XII a. įsteigė karaliaus beilifų(karaliaus valdininkų) institutą. Taip normanai stiprino savo ryšius su karalystės gyventojais ir feodalinės bei miestų aristokratijos kontrolę. Karaliaus valdžia buvo visapusiška. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-11
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis16.33 KB
Autoriusvaiva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Normanu teises vystymasis [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą