Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės teorijos objektas ir metodas (3)

Teisės teorijos objektas ir metodas (3)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teisės teorijos objektas. Teisės teorijos specifika ir uždaviniai. Teisės pažinimo specifika. Teisės teorijos metodai. Filosofinis metodas. Raidos, arba evoliucijos, idėja. Tiesos konkretumas. Mokslinės analizės visapusiškumas. Analizės teoriškumas (konceptualumas). Sociologinis metodas. Kiti teisės pažinimo metodai. Dogmatinis, arba kalbinis-loginis, metodas. Istorinis metodas. Kritikos metodas. Kompleksinis jurisprudencijos metodas, arba integralioji jurisprudencija. Vieno metodo vyravimo priežastys. Išvados.

Ištrauka

Pažintis su teisės teorija, kaip ir su kiekvienu kitu mokslu, prasideda nuo jos tyrimo objekto nustatymo, t. y. išsiaiškinimo, kokią tikrovės sritį, kokiu požiūriu ir kokiais metodais tas mokslas tyrinėjamas. Būtent todėl buvo pasirinkta rašto darbo tema "Teisės teorijos objektas ir metodas". Pradedant studijuoti teisės teoriją, ši tema yra aktualiausia, nes mūsų manymu, išsami pažintis su teisės teorijos objektu ir metodologija, palengvins viso likusio teisės teorijos kurso pažinimą ir studijavimą.
Darbo tikslas. Pabandyti paanalizuoti atskirų autorių nuomones, išskirti skirtumus, taip pat pateikti apibendrinimus atitinkamais klausimais. Išsiaiškinti kas yra teisė iš tikrųjų. Susipažinti su pažinimo metodų įvairove bei išmokti kada, kaip ir kokius metodus taikyti siekiant tam tikro tikslo.
Darbo struktūra. Darbą sudaro turinys, įvadas, dėstomoji dalis, kuri skaidoma į dvi pagrindines temas. Siekiant išsiaiškinti teisės teorijos objektą, pirmoje dalyje yra aptarinėjami teisės teorijos tikslai, uždaviniai, teisės mokslų specifika ir teisės teorijos esmė. O tai yra visų teisės mokslų pagrindas, nes teisės teorija yra vadovaujanti kitiems teisės mokslams.
Antroje dalyje aprašomi teisės teorijos metodai, kurie parodo kaip ir kokiais būdais yra vertinama ir nagrinėjama teisės teorija. Bandome nustatyti teisės teorijos metodų taikymo populiarumą ir šitam procesui įtakojančius veiksmus.
Kiekviena turinio dalis atskirai aptariama, atskleidžiama nagrinėjamo klausimo esmė, suformuluojamas analizuojamos problemos apibendrinimas. Visas darbas baigiamas išvadomis ir pateikiamas literatūros sąrašas.
Šiandien Lietuvoje teisės teorija pasižymi literatūros gausybe ir moksliniu įdirbiu. Rašto darbo teiginiams bei išvadoms pagrįsti panaudoti aštuoni rašytiniai šaltiniai. Periodika ir teisės normų aktais nesinaudota, nes darbas yra daugiau aprašomojo pobūdžio. Nagrinėjant atskirus klausimus bei analizuojant konkrečias su nagrinėjama tema teorines nuostatas buvo remtasi tokių užsienio ir Lietuvos autorių, kaip Vaišvilos A., Leono P., Vansevičiaus S., Kelsen H., Алексеевo С. bei kitų autorių darbais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-15
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.43 KB
Autorius1olia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises teorijos objektas ir metodas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą