Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) teisės aktų priėmimo procedūros

Europos Sąjungos (ES) teisės aktų priėmimo procedūros

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Komisijos vaidmuo teisės aktų priėmime. Europos Sąjungos (ES) teisės aktų priėmimo procedūros. Konsultacijos procedūra. Bendradarbiavimas. Bendras sprendimas. Pritarimas. Europos sąjungos teisės aktų priėmimo procesas. Pirmo skaitymo etapas. Antrojo skaitymo etapas. Taikinimas. Trečio skaitymo etapas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kaip ir kiekviena valstybė, Europos Sąjunga negalėtų funkcionuoti be įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės valdžios. Šioms funkcijoms įgyvendinti Europos Sąjunga visų valstybių narių bendru susitarimu įsteigė penkias pagrindines institucijos - Tarybą, Komisiją, Europos Parlamentą, Teisingumo Teismą ir Audito Rūmus - ir dvi patariamąjį statusą turinčias institucijas - Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą bei Regionų komitetą. Be šių institucijų ES veikia papildomos institucijos.
Šiuo metu Europos Sąjungos teisės aktų priėmimo sistema yra efektyvi, nepaisant taisyklių sudėtingumo ir nepaisant besiplečiančios teisės aktų apimties. Yra įvairios šių aktų priėmimo procedūros, o kurią iš jų naudoti yra nustatyta kiekviename atskirame Europos Bendrijos Steigimo sutarties straipsnyje. Dažniausiai yra taikoma bendro sprendimo procedūra. Tačiau vienos aiškios procedūros ar formulės ES teisės aktų priėmime nėra, todėl neverta ieškoti vienintelės sistemos, kuri paaiškintų teisės aktų priėmimo procesą. Būtent čia ir iškyla efektyvumo bei legitimacijos problema teisės aktų leidyboje.
Europos Sąjungos sprendimų priėmimas – tai yra terminas, apibūdinantis Europos Sąjungos teisės aktų ir kitokių nutarimų priėmimo tvarką.
Darbo tikslas – išnagrinėti ES teisės aktų priėmimo kiekvieną iš procedūrų.
Uždaviniai:
1. išnagrinėti teisės aktų priėmimo tvarka;
2. išnagrinėti teisės aktų priėmimo procedūras;
3. išnagrinėti kokios institucijos dalyvauja priimant teisės aktus;
4. išnagrinėti institucijų teises priimant teisės aktus.
Komisija – viena iš Europos Sąjungos institucijų, kuri dalyvauja Tarybos ir jos paruošiamųjų administravimo institucijų susitikimuose, bei politiniuose dialoguose su trečiosiomis valstybėmis. "Komisija turi teisę inicijuoti teisės aktų projektus, ji teikia pasiūlymus Europos Parlamentui bei Tarybai leisti teisės aktus. Kaip Europos Sąjungos vykdomoji institucija, Komisija yra atsakinga už Europos teisės aktų (direktyvų, reglamentų, sprendimų) įgyvendinimą bei Parlamento ir Tarybos patvirtinto biudžeto ir programų vykdymą."
Komisija turi vieną svarbiausių funkcijų - teisės aktų iniciatyvos. Daugelis autorių dėl šios Komisijos funkcijos, laiko ją svarbiausia institucija teisės aktų leidybos procese, nes, jei Komisija nepasiūlys teisės akto projekto, tai jo niekas ir nesvarstys. Be iniciatyvos funkcijos Komisija taip pat turi svarstymo ir priėmimo funkcijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-16
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.71 KB
Autoriuspupacka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos teises aktu priemimo proceduros [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą