Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) Taryba (2)

Europos Sąjungos (ES) Taryba (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) Taryba. Sudėtis. Kompetencija. Veiklos formos. Išvados.

Ištrauka

Europos Sąjunga yra unikalus ekonominis ir politinis statinys. Jo negalima lyginti su kokia nors tarptautine organizacija ar federacija. Čia mes nerasime nei įprasto prezidento, nei įprasto parlamento ar vyriausybės. Europos sąjungą galima pavadinti savotišku valstybių federacijos ir tarptautinės organizacijos hibridu. Europos Sąjunga turi įstatymų leidžiamąją ir vykdomąją valdžias, tačiau tarp jų nėra aiškios ribos. Kadangi vis dar vyksta vienijimosi procesas nėra nusistovėjusi šio statinio konstitucinė, politinė, ekonominė architektūra , o jo kūrėjai nėra dar apsisprendę dėl galutinės jo formos. Vienai iš Europos Sąjungos institucijų Europos Sąjungos sutartyje yra numatytas išskirtinis vaidmuo kuriant šį statinį : "Europos Sąjungos Taryba deramai skatina Sąjungos raidą ir tam nubrėžia bendras politines gaires".
Europos Sąjungos Taryba yra viena iš penkių pagrindinių Europos Sąjungos institucijų. Dabartinės Tarybos prototipas – Europos anglių ir plieno bendrijos Taryba. Dar 1957 m. Europos bendrijos sutartyje buvo tiksliai apibrėžtas Tarybos funkcionavimo pagrindas. Nuo 1958 m. pradėjus veikti dar dviem Europos bendrijom – Euratomui ir Europos Ekonominei bendrijai, buvo įsteigtos analogiškos ir jų Tarybos.
Remdamasi 1986 m. Vieningos Europos aktu, Taryba paspartino sprendimų priėmimo procesą ir sutvirtino savo įstatymų leidimo pozicijas Europos Bendrijoje.
Literatūroje yra minimi įvairūs Tarybos pavadinimai, priklausomai nuo to kokie ministrai dalyvauja jos darbe. Kartais ją vadina finansų ministrų Taryba, užsienio reikalų ministrų Taryba. Tam, kad išvengti nesusipratimų, 1992 m. Europos Sąjungos ( Mastrichto ) sutartimi ( įsigaliojusia 1993 m. ) įtraukus bendros užsienio ir saugumo politikos formavimą ir bendradarbiavimą teisėsaugos ir vidaus reikaluose, praplečiamos Tarybos veiklos sferos ir ji nuo tada oficialiai pavadinama Europos Sąjungos Taryba.
Europos Sąjungos Taryba – svarbus politinis institutas, užtikrinantis pusiausvyrą tarp valstybių narių nacionalinių interesų ir Europos sąjungos integracinių uždavinių.
Šiame darbe pabandysiu aptarti Europos Sąjungos Tarybos sudėtį, kompetenciją, veiklą, jos vietą Europos sąjungos institucinėje sąrangoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-16
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.04 KB
Autoriusx
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2002 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos Taryba (2) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą