Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisinės atsakomybės principai

Teisinės atsakomybės principai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės tikslai ir funkcijos. Teisinės atsakomybės rūšys. Teisinės atsakomybės principai. Išvados.

Ištrauka

Šis referatas yra apie teisinės atsakomybės principus. Šią temą pasirinkau, nes teisinė atsakomybė aktuali ir įdomi tema, nes kiekvienas žmogus savo gyvenime vienaip ar kitaip susiduria su atsakomybe. Teisinė atsakomybė - tai tik viena iš socialinės atsakomybės rūšių. Be šios atsakomybės yra ir moralinė, dorovinė, politinė atsakomybė. Tačiau teisinė atsakomybė užima išskirtinę vietą šioje socialinės atsakomybės sistemoje , nes kilus teisinei atsakomybei žmogaus poelgiai yra vertinami visuotinai ir už juos gali būti taikomos valstybės prievarta garantuojamos poveikio priemonės.
Teisinės atsakomybės principai - tai vertybės , nuostatos , kurios egzistuoja objektyvioje tikrovėje, ir kuriomis yra grindžiama teisinė atsakomybė.
Šio darbo tikslas, atskleisti teisinės atsakomybės esme, išaiškinti kas apskritai yra teisinė atsakomybe, kokiu sąlygų reikia jai atsirasti, jos tikslus ir funkcijas, apibrėžti teisinės atsakomybės rūšis, ir svarbiausias mano tikslas išaiškinti kas yra teisinės atsakomybės principai, jų rūšys.
Prieš pradedant aiškintis teisinės atsakomybės principus, pirmiausia reikėtu apsibrėžti, kas yra ta teisinė atsakomybė.
Taigi, kas yra teisinė atsakomybė?
Teisinė atsakomybė yra sudedamoji teisinės sistemos dalis. Tai teisinė priemonė, blokuojanti priešinga teisei elgesį ir skatinanti visuomenei naudingą veiklą.
Filosofiškai atsakomybė suprantama kaip asmens požiūris į visuomenę ir valstybę, į kitus asmenis tenkinant atitinkamus jų reikalavimus, savo pareigos visuomenei, valstybei ir kitiems asmenims įsisąmoninimas ir teisingas suvokimas.
Teisiškai teisinė atsakomybė suprantama kaip valstybės reakcija į padarytą teisės pažeidimą. Tokiu požiūriu teisinė atsakomybė yra asmens pareiga iškęsti atitinkamą teisinio pobūdžio, numatyto įstatyme už padarytą teisės pažeidimą, praradimą. Šitokia teisinės atsakomybės samprata reiškia, kad atsakomybė visada yra susijusi su valstybės prievarta ir tokia prievarta yra teisines atsakomybės turinys.
Valstybės prievartos požymiai skirtingose teisės šakose pasireiškia įvairiai. Civilinė, ūkinė, darbo teisė numato galimybę savanoriškai atlikti pareigą (atlyginti žalą pažeidėjo sąskaita arba jo jėgomis). Neįvykdžius pareigos savanoriškai, atsakomybė įgyvendinama teismo būdu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-18
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.68 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRasa Bekežienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines atsakomybes principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Rasa Bekežienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą