Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos ir jų rūšys (4)

Teisės normos ir jų rūšys (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės normos, jų sąvoka, požymiai. Teisės normos rūšys. Išvados.

Ištrauka

Šiandien Lietuvoje vyksta dideli socialiniai, ekonominiai, politiniai pokyčiai. Sugriuvus bei pasikeitus socializmo sistemai, kurioje buvo vertinami ir sureikšminami visumos (kolektyvo) prioritetai, dabartiniu metu atsiranda individo (asmenybės) bei ją išreiškiančios individualizmo ir liberalizmo idėjos. Keičiantis socialinėms, ekonominėms bei politinėms sąlygoms, taip pat keičiasi ir valstybės bei jos institucijų paskirtis, kompetencija. Visuomeninio pripažinimo netenka Lietuvos teisininkų sąmonėje vyravusi normatyvinė teisės samprata, kuri buvo grindžiama tuo, kad teisė yra visa tai, ką valstybė nustato ir įsako.
Tik suvokiant, kas yra teisė, kaip ji reguliuoja socialinius visuomeninius santykius, galima žinoti, kokie turi būti įstatymai, kad juos būtų galima laikyti teisiniais. Pagal A. Vaišvilą teisė reikšdama žmonių pastangas versti savo interesus visai visuomenei privaloma tvarka ir ja remiantis viešpatauti arba sugyventi, yra vienas reikšmingiausių ir kartu sudėtingiausių žmogaus kūrinių1.
Sudėtingi visuomeniniai ir teisiniai pokyčiai vyksta ir Lietuvoje. Pereinamasis laikotarpis, griūvant totalitarinei sistemai bei atsirandant naujiems ekonominiams bei socialiniams santykiams, yra sudėtingas. Kuriantis rinkos ekonomikai ir atsirandant naujiems, dar nežinomiems visuomeniniams santykiams, keičiasi požiūris į valstybę ir jos funkcijas, į žmogų ir jo teises bei pareigas. Šiuos pokyčius turi atitikti ir pokyčiai teisėje bei jos sistemoje. Teisė turi atitikti savo funkcijas nestabdydama teigiamų socialinių bei ekonominių pokyčių visuomenėje ir tuo pačiu užtikrinti, kad žmogaus ar grupės žmonių pastangos versti savo interesus visai visuomenei privaloma tvarka atitiktų teisinės valstybės principus. Tai reiškia, kad šie procesai turi būti nustatyti pačia teise, t.y. teisės normomis.
Struktūriniai teisės sistemos elementai yra teisės normos, teisės šakos, pošakiai ir institutai. Teisės literatūroje vyrauja nuomonė, kad teisės sistema – tai ekonominės ir socialinės santvarkos nulemta teisės struktūra išreiškianti vidinį teisės normų suderinamumą ir kartu jų skirstymą pagal teisės šakas ir institutus.
Šiame darbe aptarsiu teisės normos, kuri yra matomiausias teisės elementas, sąvoką, pagrindinius jos požymius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.76 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVitkauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos ir ju rusys (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Vitkauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą