Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Užsienio teismų sprendimų pripažinimas ir vykdymas kitoje šalyje

Užsienio teismų sprendimų pripažinimas ir vykdymas kitoje šalyje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Užsienio teismų sprendimų pripažinimo ir vykdymo kitoje šalyje reikšmė. Užsienio teismų sprendimų pripažinimas ir vykdymas įvairiose šalyse. Užsienio teismų sprendimų pripažinimas ir vykdymas Lietuvoje. Dvišalės tarptautinės teisinės pagalbos sutartys. Daugiašalės tarptautinės sutartys. Europos Sąjungos (ES) teisė. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje fiziniai bei juridiniai asmenys, įsikūrę vienos valstybės teritorijoje užmezga ir nutraukia įvairius ryšius ne vien tik su toje pačioje valstybėje esančiais asmenimis, bet ir su subjektais iš kitų valstybių. Komerciniai sandoriai, santuokos sudarymas, įvaikinimas ir kt. dažnai peržengia vienos valstybės teritorijos ribas. Neretai šie santykiai tarp subjektų iš skirtingų valstybių tampa konfliktiniai ir jų ginčus tenka spręsti teisme. Teismui priėmus tam tikrą sprendimą, jį vykdyti gali tekti ir kitoje, nei teismo vietos valstybėje. Tuomet šaliai, kurios naudai teismas priėmė sprendimą, iškyla aibė klausimų: ar šis teismo sprendimas bus pripažįstamas kitoje valstybėje; ar jį bus leista vykdyti; kokios sąlygos yra keliamos sprendimų pripažinimui ar vykdymui toje valstybėje, kurioje bus prašoma pripažinti ir vykdyti sprendimą; kokie yra sprendimų nepripažinimo pagrindai.
Užsienio teismų sprendimų pripažinimo reguliavimas – tarptautinės privatinės teisės objektas. Įvairios valstybės taiko labai skirtingas užsienio valstybių teismų sprendimų pripažinimo tvarką ir sąlygas. Šiame darbe siekiama išanalizuoti užsienio teismų sprendimų pripažinimą ir vykdymą Lietuvoje. Lietuvoje užsienio valstybių, su kuriomis nėra pasirašyta dvišalių teisinės pagalbos sutarčių, sprendimai pripažįstami nereikalaujant abipusiškumo. Šiame darbe iš pradžių bus trumpai apžvelgta užsienio valstybių teismų sprendimų pripažinimo ir vykdymo įvairiose šalyse specifika, t.y. kodėl teismui tenka spręsti kitos valstybės teismo sprendimo pripažinimo klausimą ir kam tai reikalinga. Antroje dalyje aprašomi kai kurių užsienio šalių teisinė praktika šia tema. Toliau pateikiama užsienio valstybių teismų sprendimų pripažinimas ir vykdymas Lietuvoje, išskiriant dvišales tarptautinės teisinės pagalbos sutartis ir daugiašales tarptautines sutartis. Paskutinėje dalyje bus analizuojama Europos Sąjungos valstybių narių teismų pripažinimui ir vykdymui taikoma speciali tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-24
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis24.44 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienio teismu sprendimu pripazinimas ir vykdymas kitoje salyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą