Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės ir valstybės santykis (2)

Teisės ir valstybės santykis (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Valstybės teorijos. Visuotinės gerovės valstybės idėjos. Teisinės valstybės idėjos. Pliuralinės demokratijos teorijos. Teisės ir valstybės abipusė įtaka bei savarankiškumas. Išvados.

Ištrauka

XX a. viduryje Vakarų pasaulio valstybių galia išaugo tiek, kad jos ėmė rimtai propaguoti modernios teisės, kaip plataus masto socialinio ir ekonominio planavimo įrankio, idėją. Teisė pripažįstama kaip galios įgyvendinimo priemonė, išimtinai valdžios įrankis. Taip suprantama teisė yra nepriklausoma nuo kitų socialinių reguliatorių. Ji – tik valdžios galios įrankis ir nieko daugiau.
Valstybės ir teisės santykis istoriškai keitėsi. Keitėsi ir požiūris į jį. Vyrauja nuomonė, kad valstybės ir teisės atsiradimas ir vystymasis – vieningas procesas, ir sunku nustatyti, kas atsirado pirmiau. Yra požiūris, kad teisė atsirado pirmiau už valstybę. Ji susiklosto ten, kur žmonės įsijungia į socialinius santykius, kur vystosi prekiniai santykiai, nuosavybė ir valdymas. O vėliau gimsta valstybė ir įstatymas kaip civilizuotesnė ir tobulesnė teisės forma.
Kokia teisė turėtų būti, kad valstybė eitų pažangos keliu, kita vertus – kokia turi būti valstybė, kad galėtų kurti teisę, kuri atitiktų ne tik valstybės valdžios, bet ir pilietinės visuomenės poreikius? Profesorius V. Šlapkauskas viename savo straipsnių teigė, kad "galima daryti prielaidą, kad dalis teisės neveiksmingumo priežasčių yra su¬sijusios su lig šiol mūsų teisinėje sąmonėje įsigalėjusia teisinio pozityvizmo ideologija, kuri pabrėžia išskirtinį valstybės aparato vaidmenį teisėje ir pati teisė suprantama kaip nepriklausoma nuo visuomenės požiūrio į ją."
Tiek teisės teorijoje, tiek kitose teisės šakose teisės ir valstybės santykio problema visuomet yra aktuali. Ar teisė yra valstybės valdžios monopolis, ar valstybės nustatomos teisės normos turi gilesnes šaknis, nepriklausomas nuo valstybės valdžios?
Šią problemą Lietuvoje jau tarpukario laikotarpiu nagrinėjo Mykolas Romeris – vienas produktyviausių ir universaliausių tarpukario Lietuvos teisės mokslininkų. Jam rūpėjo santykis tarp teisės ir valstybės valdžios.
Tyrimo objektas – teisės ir valstybės santykis.
Tyrimo tikslas: Atskleisti esminius teisės ir valstybės santykio aspektus.
Tyrimo uždaviniai:
1) Aptarti valstybės teorijos aspektus.
2)Pažymėti valstybės veiklos tikslus.
3) Išnagrinėti teisinės valstybės teorijos esmę.
4) Atskleisti teisės ir valstybės ryšį.
Tyrimo metodai: atsižvelgiant į norimus tyrimu pasiekti tikslus darbe naudojami įvairūs mokslinio tyrimo metodai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-24
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.74 KB
AutoriusAugis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas7
Mokytojas/DėstytojasVitkauskas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises ir valstybes santykis (2) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 7 Klasė/kursas
  • Vitkauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą