Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka

Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Įstatymo ir teisės analogijos samprata. Įstatymo ir teisės analogijos sąvoka. Įstatymo ir teisės analogijos taikymo sąlygos ir taisyklės. Įstatymo ir teisės analogijos taikymo ribojimas. Teisės principų reikšmė taikant analogiją teisėje. Teisės spraga kaip įstatymo ir teisės analogijos būtinumo priežastis. Teisės spragos sąvoka. Teisės spragų atsiradimo priežastys. Teisinė diskrecija, jos santykis su analogija teisėje. Diskrecijos sąvoka. Diskrecijos pranašumai. Diskrecijos trūkumai. Diskrecijos ribojimai. Išvados.

Ištrauka

Šią temą pasirinkau dėl kelių priežasčių. Pirmoji priežastis ta, kad šiai temai Lietuvos teisinėje literatūroje nėra skirta daug dėmesio, nors klausimas yra aktualus tiek teisės teorijoje, tiek teisės praktikoje. Tą lemia tai, kad įstatymo ir teisės analogija yra vienas iš teisės spragų šalinimo būdų, o teisės spragos nėra vienkartinė problema. Tai nėra problema, kurią galima išspręsti ir daugiau su ja nesusidurti, todėl ir įstatymo bei teisės analogija, kaip teisės spragų šalinimo būdas, yra einamasis klausimas, kuris reikalauja nuodugnių tyrinėjimų, kruopštaus ir analizuojamo darbo. Tai ir būtų pirmoji šios temos pasirinkimo priežasčių, būtent dėl šios temos aktualumo ir svarbumo. Antroji priežastis galbūt daugiau yra asmeninis susidomėjimas ir suinteresuotumas, nes kiekvienam teisininkui yra svarbu domėtis nuolat aktualiomis temomis. Be to tokių problemų nagrinėjimas teoriniu lygmeniu gali padėti ateityje išvengti klaidų praktikoje.
Darbo tikslas pačiais bendriausiais bruožais yra išsiaiškinti ir panagrinėti įstatymo ir teisės analogijos sąvoką, jos taikymo sąlygas, taikymo ribas, teisės spragos sampratą, nes būtent įstatymo ir teisės analogija yra spragų šalinimo būdas. Taip pat panagrinėti teisinę diskreciją, be kurios Įstatymo ir teisės analogija turbūt negalima.
Savo darbe naudosiuosi dokumentų analizės bei lyginamuoju metodu, nes mano darbo pagrindas yra jau žinomų autorių darbai. Būtent analizuodamas ir lygindamas jų išsakytas mintis pabandysiu nušviesti nagrinėjamo reiškinio esmę bei taip pasiekti šiam darbui keliamus tikslus.
Kaip ir visada norint išsiaiškinti tam tikro reiškinio esmę reikia pradėti nuo pradžių, t.y. nuo to reiškinio sąvokos. Apskritai analogija (gr. analogia – panašumas, atitikimas) suprantama kaip mąstymo metodas, kai remiantis dviejų objektų panašumu, jų kai kuriais požymiais, daromos išvados apie tų objektų panašumą kitais požymiais. Teisėje analogija suprantama nevienareikšmiškai. Analogiją suprantant kaip panašumų paiešką, visą teisės taikymą galima aiškinti kaip atitikimų paiešką, nes siekiant taikyti konkrečią teisės normą konkretiems faktams, būtina konstatuoti, kad normos taikymo sąlygos ir faktinės bylos aplinkybės sutampa arba bent jau iš esmės panašios.
Analogija gali būti suprantama kaip teisės aiškinimo metodas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-30
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.33 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istatymo ir teises analogijos savoka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą