Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Prokuratūros samprata ir jos uždaviniai

Prokuratūros samprata ir jos uždaviniai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Prokuratūra. Prokuratūros sistema. Generalinė prokuratūra. Teritorinės prokuratūros. Prokurorai ir prokuratūros personalas. Prokurorų skatinimas ir tarnybinės nuobaudos. Prokurorų atributai. Prokuratūros uždaviniai ir funkcijos. Generalinės prokuratūros uždaviniai ir funkcijos. Teritorinių prokuratūrų uždaviniai ir funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena demokratinė valstybė pirmiausiai turi rūpintis žmogumi, jo saugumu ir gerove. Konstitucinė asmens teisė į teisingą gynybą ir kai kurie kiti principai rodo, kad valstybė ne tik deklaruoja asmens teises, bet ir apsiima ginti pažeistas — neatsižvelgdama į tai, kas yra pažeidėjas — kitas asmuo ar pati valstybė. Pagrindinis vaidmuo šiuo atveju tenka teisėsaugos institucijoms, kadangi užtikrinant galiojančios teisės apsaugą ir tinkamą jos įgyvendinimą kartu garantuojamas ir tinkamas asmens teisių įgyvendinimas.
Prokuratūra — teisėsaugos institucija, veikianti ne kito politinio ar ekonominio valdžios organo ar savo pačios, bet visuomenės vardu bei vykdydama savo pareigas paiso visuotinių interesų. Jos veikla privalo gerbti du vienodai svarbius imperatyvus: vienas susijęs su asmeninėmis žmonių teisėmis, o kitas – su būtinu efektyvumu, kurio tikimasi iš kriminalinės justicijos sistemos, kurios garantas kažkuria prasme yra prokuratūra.
Darbo objektas — Lietuvos Respublikos prokuratūra.
Darbo tikslas — atskleisti prokuratūros sampratą, išanalizuoti prokuratūros uždavinius.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti prokuratūros kaip teisėsaugos institucijos sampratą.
2. Išanalizuoti prokuratūros veiklą ir jos kryptis.
Darbo metodika:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Teisės aktų analizė.
Prokuratūra (lot. procurare — rūpintis) — speciali valstybės institucija (institucijų sistema), į kurios kompetenciją įeina baudžiamųjų bylų kėlimas, kaltinimo palaikymas, atstovavimas valstybės interesams teismų procese. Vienose šalyse prokuratūra yra teismo sudėtinė dalis, kitose — organizaciškai atskirta nuo jo.
Lietuvos Respublikos Konstitucija prokuratūrą priskiria teisminei valdžiai, taip atribodama šią instituciją nuo įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių.
Lietuvos Respublikos prokuratūra, kaip prokurorų ir tardytojų visuma, yra savarankiška teisminės valdžios dalis. Prokuratūra atstovauja valstybę, įstatymų nustatyta tvarka padeda vykdyti teisingumą ir siekia užtikrinti teisėtumą.
Prokuratūra savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymu , kitais teisės aktais bei Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis.
Visų prokuratūrų veiklai vadovauja ir ją kontroliuoja Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras. Už prokuratūros veiklą jis atsiskaito Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Seimui. Prokuratūros veiklos prioritetus nustato ir prokuratūros parlamentinę kontrolę atlieka Lietuvos Respublikos Seimas. Prokurorų proceso veiklą kontroliuoja aukštesnysis prokuroras ir teismas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-25
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis325.99 KB
AutoriusVilte
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠatienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prokuraturos samprata ir jos uzdaviniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Šatienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą