Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės sistema

Teisės sistema

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Teisės sistema. Teisės norma. Teisės sistemos sudedamosios dalys. Teisės šakų skirstymas. Materialioji ir proceso teisė. Teisinio reguliavimo metodas. Viešoji ir privatinė teisė. Teisės ir įstatymų sistema. Išnašos.

Ištrauka

Sistema [gr. systēma – sandara; junginys] – reiškinių sąsaja, išskirianti juos iš aplinkos kaip savanorišką vientisą darinį. (6)
Sistemai būdinga:
1) Ją sudaro ne mažiau kaip du elementai, elementų tarpusavio ryšiai sukuria pačios sistemos savybes ir funkcijas.
2) Sistema įgyja kitus požymius, kurių neturi atskiri sistemos elementai.
Teisės sistema – tai objektyviosios teisės vidinė sandara, išreiškianti teisės normų suderinamumą ir jų skirstymą į šakas, pošakius, institutus ar poinstitučius.
Teisės sistema susidaro ne spontaniškai, o sąveikaudama su esamais visuomeninias santykiais. Esama socialinė visuomenės ir valstybės santvarka galiausiai nustato tam tikrą teisės sistemą.
Teisės sistema nėra sukuriama betarpiškai įstatymo leidėjo, tai visose teisės šaltiniuose esančių teisinių nuostatų organizacija. Teisės sistemai yra būdingi tam tikri požiūriai:
1) Teisės sistemos sudedamosios dalys yra tarpusavyje susijusios ir papildančios vieną kitą.
2) Teisės sistemos neįmanoma tirti neanalizuojant jos sąveikos su kitomis visuomeninėmis sistemomis.
Teisės norma - pirminis teisės sistemos elementas.Tai tautos arba kompetentingų valstybės institucijų sukurta ar sankcionuota, formaliai apibrėžta visuotinai privalomo elgesio taisyklė, kurios vykdymas garantuojamas santykio dalyvių abipuse nauda ir valstybės prievarta.
Teisės normos yra nustatomos arba sankcionuojamos kompetentingos valstybės institucijos. Normoje išreiškiama valstybės valia, kaip turi būti reguliuojami vienos ar kitos rūšies visuomeniniai santykiai. Valstybės valia adresuota visuomeninių santykių dalyviams ir šie privalo derinti savo elgesį su normoje nustatyta pareiga ar draudimu.
Norma yra taisyklė, orientuota į ateitį. Skirtingai nuo komandų, paliepimų, potvarkių konkrečiais klausimais, norma adresuota ne pavieniam asmeniui, o visai asmenų grupei. Normos galiojimas nesibaigia jos įvykdymu, nes ji skirta neribotam skaičiui atvejų. Pritaikyta visuomeniniams santykiams ir pasibaigus žmonių elgesiui, ji toliau galioja.
Teisės norma, kaip ir pati teisė, reguliuoja žmonių elgesį esant santykiams, kurių dalyvių ryšiai yra tarpusavio teisės ir pareigos (teisės – valstybinis tam tikro elgesio užtikrinimas; pareigos – tam tikro elgesio būtinumas, jo nesilaikymas yra pažeidimas ir tada taikomos prievartos priemonės). Toks visuomeninių santykių reguliavimo būdas ir žmonių elgesio reguliavimas yra specifinis teisės įgyvendinimo bruožas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-27
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis22.26 KB
AutoriusOrikse
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-04-22 IP: 83.171.2.212
    ceonute sako

    geras

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą