Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Korupcija. Korupcija aukštojoje mokykloje

Korupcija. Korupcija aukštojoje mokykloje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Korupcijos teoriniai aspektai. Samprata. Rūšys. Priežastys ir pasekmės. Kova su korupcija. Kovos su korupcija Lietuvoje ir Latvijoje analizė. Teisinės bazės analizė. Antikorupcinių institucijų veikla. Antikorupcinių tyrimų analizė. Aukštųjų mokyklų subjektų santykis su korupcija. Korupcijos sampratos aukštosiose mokyklose. Korupcijos prevencijos kryptys.

Ištrauka

Korupcija yra labai platus apibrėžimas, kuris skirtingose valstybėse yra apibrėžiamas skirtingai, tačiau pagrindinė esmė išlieka ta pati. Tai reiškinys susijęs su kyšiais, papirkinėjimu ir naudojimusi tarnybine padėtimi. Korupcija (lot. corruptio – gadinimas, papirkimas) yra senas socialinis fenomenas. Dar senovės Atėnuose buvo rengiami visuomenės patikrinimai, siekiant užkirsti kelią korupcijai. JAV nuo 1800 m. pasirodė kyšius, o nuo 1850 m. interesų konfliktus draudžiantys įstatymai, tačiau korupcija kaip etinė ir teisinė problema tebeegzistuoja. Korupcija būdinga valdžiai, asmenims, organizacijoms, atskiroms skirtingą išsivystymo lygį pasiekusioms šalims. Dabartiniame pasaulyje beveik kasdien sužinoma apie administracinę (įsitraukę tiek valstybinio, visuomeninio, tiek privataus sektoriaus tarnautojai) ar politinę (įvairių lygių politikai) korupciją.
Egzistuoja daugybė įvairiausių korupcijos aiškinimų. A. Heindenheimer, J. Peters ir S. Welsh bandė sugrupuoti esamas šio reiškinio sampratas. Korupcijos apibrėžimus jie suskirstė į kelias grupes pagal santykį su: visuomenės interesais, pareiga visuomenei, rinka, teise, viešąja nuomone. Remiantis minėtais aspektais, korupcija yra:
veiksmas ar jų grupė, pažeidžiantys visuomenės interesus;
elgesys, nukrypstantis nuo pareigų visuomenei vykdymo;
individų ar grupių naudojama priemonė biurokratijos veiksmams paveikti, siekiant kuo racionalesnio jų elgesio;
elgesys, pažeidžiantis formalius teisinius standartus;
visuomenei priimtinų moralinių principų pažeidimas (8., psl.100).
Veiksmai, atlikti naudojantis turima valdžia, kuriais pažeidžiamos teisės normos, visuomenės interesai bei priimtos moralės normos ir kuriais siekiama asmeninės ar grupinės naudos, vadinami korupcija. Korupcijos atsiradimas aiškinamas įvairiai. Yra istorinis kultūrinis, struktūrinis, biurokratinis aiškinimas, dar aiškinama iš politinės ekonomikos pozicijų (8., psl.100).
Istorinis kultūrinis korupcijos aiškinimas. Akcentuojami du dalykai: urbanizacija ir politinis stilius. Miesto aplinka sumažina šeimos ir religijos socialinę kontrolę ir tuo pačiu metu leidžia sukoncentruoti valdžios programas ir išteklius. Istorinės perspektyvos požiūriu urbanizacija atveria duris korupcijai. Kultūros požiūriu egzistuoja tam tikras politinis stilius, mažai vertinantis sąžiningumą, efektyvumą, o labiau – favoritizmą, asmeninę ištikimybę, asmeninę naudą. Toks stilius pagal savo vertybių skalę būdingas vidutiniam viduriniosios klasės piliečiui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-18
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis109.52 KB
AutoriusRokas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Korupcija. Korupcija aukstojoje mokykloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-09-22 IP: 86.100.240.82
    Rima sako

    darbas visai neblogas, tik truksta literaturos saraso!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 41 puslapis 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą