Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Subjektinė teisė

Subjektinė teisė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Subjektinės teisės samprata. Subjektinės teisės struktūra. Pareiga – autentiškas subjektinių teisių šaltinis. Subjektinės teisės požymiai. Subjektinė ir objektyvioji teisė. Išvados.

Ištrauka

Vienas svarbiausių žmonijos raidos etapų tai bendruomenės sukūrimas. Bendruomenės narius sieja daugybė įvairiausių ryšių, tai papročiai, sutartys. Visa tai pasireiškia per tam tikrus visuomeninius arba socialinius santykius. Teisės teorijai svarbu, kokiu būdu šie visuomeniniai santykiai virsta teisiniais. Be abejo tai įmanoma tik teisei reguliuojant. Todėl teisiniai santykiai – tai visuomeniniai santykiai reguliuojami teisės. Teisinis reguliavimas – tai procesas kurio metu visuomeninių santykių dalyviai gauną įsipareigojimus, prievoles, atsakomybę. Taigi teisiniai santykiai atsiranda kasdieniniame gyvenime ir yra nenutrūkstamai susiję su įvairiais gyvenimiškais santykiais. Žmonės nuolatos tampa visuomeninių santykių dalyviais, pavyzdžiui naudodamiesi visuomeniniu transportu, pirkdami prekes ir panašiai. Teisinis santykis – tai žmonių bendruomenės pagrindas. Atsiradus teisiniam santykiui šio santykio dalyviai vienas kito atžvilgiu įsipareigoję. Visų šių teisinių santykių fone yra valstybė. Ji garantuoja, kad bus laikomasi tų įsipareigojimų, kad nebus pažeidinėjamos kurio nors teisinio santykio dalyvio teisės. Jeigu esant teisiniam santykiui yra pažeidžiamos kurio nors teisinio santykio dalyvio teisės valstybė imasi įstatymiškai nustatytų, teisėtų priemonių šiai padėčiai pataisyti. Realybėje tai būtų galimybė paduoti į teismą, galimybė pasinaudoti valstybės prievartos priemonėmis. Nustatyti, kurio iš santykių dalyvių teisės pažeistos naudojamos jau išleistos teisės normos. Tačiau teisė reguliuoja ne visus žmonių poelgius, ne visada ji yra suinteresuota juos reguliuoti.
Mano kursinio darbo tema – "Subjektinės teisės samprata". Terminas subjektinė reiškia teisės priklausymą konkrečiam teisinio santykio dalyviui. Subjektinė teisė tai teisinio santykio dalyvio galimas elgesys, skirtas savo interesams tenkinti. Taip pat literatūroje sutinkamas ir kitas apibrėžimas - subjektinė teisė - teisės norma numatytas teisinio santykio dalyvio elgesio variantas. Taigi, manau, jog subjektinė teisė glaudžiai siejasi su teisiniais santykiais. Savo darbe inter alia aptarsiu ir subjektinės teisės ryšį su objektine teise. Norint visapusiškai atskleisti pasirinktą tema tikslinga aptarti subjektinės teisės struktūrą bei jos požymius. Analizuodama įvairią teisinę, mokslinę, norminę literatūrą bandysiu aptarti aukščiau išvardytus teiginius. Subjektinės teisės analizei ne daugelis teoretikų skirią neeilinį dėmesį. Labiausiai rašant darbą rėmiausi Vancevičiau S. bei Vaišvilos A. jau klasikiniais tapusiais teisės teorijos vadovėliais. Tačiau rėmiausi ir Lazarevos V. V., Мамузов Н. И. bei Малько А. Б. mintimis.
Manau jog minėta tema yra neprarandanti aktualumo. Juk visa teisės teorija yra pagrindų pagrindas visoms kitoms teisėms šakoms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-05
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai32
Dydis25.95 KB
Autoriusrenatacka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Subjektine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą