Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinių ginčų sprendimas

Tarptautinių ginčų sprendimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Tarptautiniai ginčai ir jų vieta tarptautinėje teisėje. Ginčų sprendimo būdai. Diplomatinės tarptautinių ginčų sprendimo priemonės. Teisinės tarptautinių ginčų sprendimo priemonės. Praktinė dalis. AB "Alytaus chemija". AB "Alytaus chemija" ir Černygovo valstybinio miškų ūkio susivienijimo "Černygovles". Tarptautinis ginčas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Tarptautinė teisė – pasaulyje tarp valstybių pripažintų principų, papročių, teisės normų, reguliuojančių teisinius santykius tarp valstybinių, tarptautinių (pvz., tarptautinių organizacijų) teisės subjektų, visuma.
Tradiciškai ji reguliavo santykius tarp valstybių. Šiuolaikinė tarptautinė teisė apima ir normas, reguliuojančias tarptautinių organizacijų (įkurtų valstybių), bei, iš dalies, tarptautinių korporacijų teisinį statusą, vidaus struktūrą, veiklos principus ir taisykles .
Tarptautinės teisės vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje nuolat didėja. Tarptautinės teisės normos apima vis naujas gyvenimo sritis, kurios anksčiau buvo laikomos nacionalinės teisės reguliavimo sfera, savotiška jos privilegija. Be abejonės, didėja ir tarptautinės teisės normų efektyvumas. Tai leidžia teigti, kad teisėtumas ir teisingumas tarptautiniuose santykiuose tampa realybe.
Laisvo prekių, paslaugų ir asmenų judėjimo principas paskatino Europos piliečių mobilumą, susijusį su komercine veikla. Praktikuojantys teisininkai vis dažniau susiduria su tarptautinėmis bylomis, kuriose reikia spręsti problemas, susijusias, pavyzdžiui, su tarptautiniais pristatymais, turistų judėjimo ir eismo įvykių užsienyje teisiniais aspektais arba su turto, įskaitant nekilnojamąjį turtą, kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse nuosavybės klausimais. Savaime suprantama, kad šiandien net mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) veikia Europos vidaus rinkoje ir todėl nuolatos susiduria su problemomis ir teisiniais klausimais, kuriuos reglamentuoja Europos teisė. Esant tokiai daugybei tarptautinių teisinių santykių nuolat sprendžiami įvairūs ginčai .
Ginčai yra reiškinys, kurio verslininkai pagrįstai siekia išvengti. Tačiau versle ginčai kartais būna neišvengiami – svarbu pasirinkti tinkamą jų sprendimo būdą, kuris padėtų efektyviai, greitai ir mažiausiomis sąnaudomis išspręsti ginčus.
Šiame darbe siekiama apžvelgti pagrindines tarptautinių ginčų sprendimui nustatytas procedūras, aprašyti ginčų sprendimo priemones, apžvelgti AB "Alytaus chemija" ir Černygovo valstybinio miškų ūkio susivienijimo "Černygovles" tarptautinį ginčą.
Darbe analizuojami įvairūs metodinės ir internetinės literatūros šaltiniai. Darbą sudaro 25 puslapiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis44.58 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniu gincu sprendimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą