Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Valstybių atsakomybę šalinančios aplinkybės

Valstybių atsakomybę šalinančios aplinkybės

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Aplinkybės pašalinančios valstybės atsakomybę. Sutikimas. Savigyna. Atsakomosios priemonės. Force majeure. Nelaimė. Būtinasis reikalingumas. Rėmimosi aplinkybe, pašalinančia veikos neteisėtumą, pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Jeigu valstybė nesilaiko savo sutartimi prisiimto įsipareigojimo arba pažeidžia tarptautinės paprotinės teisės normą ji pažeidžia tarptautinę teisę. Teisės, reguliuojančios valstybių atsakomybės klausimus, tikslas yra nustatyti, ar įvykdytas neteisėtas aktas, už kurį valstybė pažeidėja turi būti atsakinga, kokios teisinės pasekmės dėl to kyla ir kokiais būdais tokia tarptautinė atsakomybė gali būti įgyvendinta.
Sąvoka "atsakomybė" kartais taikoma ir valstybių pareigoms, kylančioms dėl tarptautinės teisės neuždraustos pavojingos veiklos žalingų padarinių.
Jungtinių Tautų tarptautinės teisės komisija apibrėžė valstybės atsakomybę kaip " bet kokias naujų teisinių santykių formas, kurios gali atsirasti tarptautinėje teisėje valstybei įvykdžius teisės pažeidimą, ir tie santykiai gali apsiriboti valstybės pažeidėjos ir tiesiogiai nukentėjusios valstybės santykiais arba taip pat paliesti ir kitus tarptautinės teisės subjektus ir pasireikšti kaip kaltos valstybės pareiga atkurti nukentėjusios valstybės teises bei atlyginti padarytą žalą arba kaip pačios nukentėjusios valstybės ar kitų subjektų teisė pritaikyti kaltai valstybei sankciją, kurią leidžia tarptautinė teisė"1.
Paprastai bet koks valstybės įvykdytas tarptautinės teisės pažeidimas užtraukia šios valstybės tarptautinę atsakomybę. Tačiau tarptautinės teisės mokslas ir praktika nurodo atitinkamas aplinkybes, kai nors ir atrodo, kad padarytas tarptautinės teisės pažeidimas, valstybės atsakomybė neatsiranda.
Tarptautinėje teisėje yra pripažintos šešios aplinkybė, kurioms esant tarptautinio įsipareigojimo nesilaikymas nelaikomas tarptautinės teisės pažeidimu (Šios aplinkybės yra įtvirtintos "Valstybių atsakomybės už tarptautinės teisės pažeidimus straipsnių projekte" ir kituose tarptautiniuose dokumentuose). Valstybės atsakomybę pašalinančios aplinkybės tarptautinėje teisėje gali būti suskirstytos į dvi rūšis arba kategorijas.Vienos rūšies aplinkybės parodo, kad valstybė pasinaudojo savo subjektyvia teise nevykdyti tam tikro tarptautinio įsipareigojimo. Šios rūšies aplinkybės yra sutikimas, savigyna ir atsakomųjų priemonių taikymas. Kitos parodo, jog valstybės elgesys buvo priverstinis arba tame elgesyje nebuvo valstybės kaltės. Tokios aplinkybės yra trys: nenumatytas įvykis, nenugalima jėga (nenumatytas įvykis ir nenugalima jėga literatūroje kartais vadinama bendru terminu force majeure) ir nelaimė. Kai kuriuose šaltiniuose kaip aplinkybė pašalinanti valstybės atsakomybę dar nurodomas būtinasis reikalingumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-08
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis10.72 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybiu atsakomybe salinancios aplinkybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą