Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Maltos Ordinas kaip tarptautinės teisės subjektas

Maltos Ordinas kaip tarptautinės teisės subjektas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Maltos Ordinas kaip tarptautinės teisės subjektas. Maltos Ordino istorija. Maltos Ordino veikla ir struktūra. Maltos Ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė teisė – pasaulyje tarp valstybių pripažintų principų, sutartinių bei papročių, teisės normų, reguliuojančių teisinius santykius tarp valstybinių, tarptautinių (pvz., tarptautinių organizacijų) teisės subjektų, visuma.
Tradiciškai ji reguliavo santykius tarp valstybių. Šiuolaikinė tarptautinė teisė apima ir normas, reguliuojančias tarptautinių organizacijų (įkurtų valstybių), bei, iš dalies, tarptautinių korporacijų teisinį statusą, vidaus struktūrą, veiklos principus ir taisykles.
Tarptautinės teisės pagrindiniai subjektai yra valstybės, tarptautinės tarpvyriausybinės organizacijos, kai kurie tarptautiniai organai, ypatingi valstybinio pobūdžio vienetai , tautos, kovojančios už savo nepriklausomybę.
Šio darbo tikslas supažindinti su vienu iš ypatingųjų valstybinio pobūdžio vienetų Maltos Ordinu. Aprašyti jo trumpą istorinę raidą, jo struktūrą ir jo paskirtį pasaulyje.
Tarptautinės teisės subjektai formaliai tarpusavyje yra lygūs - tiek nykštukinės, miestai valstybės (Vatikanas, San Marinas), tiek ir daugianacionalinės tarptautinės organizacijos kaip ES. De facto tarptautinių santykių srityje dėl didesnės ūkinės ir politinės galios tam tikri subjektai gali primesti tarptautines normas, išsiderėti sau palankesnes ar kitaip pasinaudoti savo įtaka bei galia.
Tarptautinės teisės subjektai - ne fiziniai asmenys, bet organizacijos. Išimtys - tarptautinės baudžiamosios teisės subjektai - ir atskiri asmenys; be to Šventasis Sostas de facto veikia kaip vienas asmuo (Popiežius), veikiantis dviejų tarptautinės teisės subjektų (Vatikanas, Šventasis Sostas) vardu, konkrečiu atveju galintis pasirinkti atstovaujamąją sritį bei asmenį.
Tarptautinės teisės subjektais nėra pripažįstamos privačios tarptautinės korporacijos (įmonės), nevyriausybinės organizacijos (išskyrus aukščiau paminėtas - Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas, Maltos Ordinas), kadangi jų veiklos nereguliuoja tarptautinė teisė, tarptautinis teisinis subjektiškumas tarptautinių teisinių normų pagrindu joms nesuteikiamas, nors ir atskiros stambios korporacijos gali būti laikomos tarptautinės politikos subjektais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-08
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.8 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Maltos Ordinas kaip tarptautines teises subjektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą