Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Autorinės teisės

Autorinės teisės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Intelektinės nuosavybės sąvoka ir teisinės sritys, kurios ją numato. Autorių teisės. Svarbiausios ministerijos funkcijos autorių teisių ir gretutinių teisių srityje. Europos Sąjungos teisės aktai autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos srityje. Kolektyvinis autorių teisių ir gretutinių teisių administravimas. Apie LATGA-Ą. Kompiuterių programų apsauga. Pažeidimai. Pažeidėjų atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Pagal buvusį kultūros ministrą Vladimirą Prudnikovą visuomenės supratimas apie autorių ir gretutinių teisių apsaugos svarbą dar nėra pakankamas. Lietuvos visuomenė dar negali priprasti prie to, kad kūrėjai turi intelektinės nuosavybės teises bei teisę gauti atlygį už jų darbų naudojimą.
Dėl šios priežasties ir pasirinkau tokią referato temą. Darbo tikslas – atskleisti kas yra autorinės teisės, kokie nuostatai yra taikomi pažeidėjams. Darbe aptarsiu autorinių ir gretutinių teisių padėtį Lietuvoje, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) veiklą.
Nematerialusis turtas – intelektinė nuosavybė. Ją sunkiau apibrėžti negu materialųjį turtą. Jos negalima apčiuopti ar išmatuoti, tačiau ji egzistuoja ir yra sunkiai kuriama: turimas žinias autorius turi sugebėti kūrybiškai panaudoti, išplėtoti ir taip suformuoti intelektinį produktą.
Intelektinės nuosavybės apsaugai, gynybai išskiriamos dvi teisinės sritys: autorių teisės ir pramoninė nuosavybė. Pramoninės nuosavybės teisinei sričiai priklauso teisė į išradimus, prekių ar paslaugų ženklus, pramoninį dizainą, apsaugą nuo nesąžiningos konkurencijos ir pan. Teisės į pramoninės nuosavybės objektus patvirtinamos specialiais dokumentais – patentu arba liudijimu. Tuo tarpu autorių teisių teisinė sritis nenumato, kad saugomi objektai turėtų būti fiksuojami specialiais dokumentais. Autoriui pakanka savo kūrinį išreikšti bet kokia objektyvia forma, pvz., rankraščiu, brėžiniu, maketu, viešu atlikimu, įrašu ir pan. Svarbu, kad kūrinys būtų užfiksuotas tokia forma, jog būtų galima jį bet kada atgaminti. Šioje vietoje iškyla kita problema – ne visada asmuo, atgaminęs kito kūrėjo kūrinį ir jį panaudojęs, pažeidžia autoriaus teises. Dar daugiau, inscenizacijos, muzikinės aranžuotės, kūrinių rinkiniai, žinynai, enciklopedijos ir pan., nors ir naudoja kitų autorių kūrinius, patys yra saugomi autorių teisės, tiksliau, gretutinių teisių. "Gretutinė teisė – yra teisė į atlikimą, fonogramų sukūrimą ir panaudojimą, sceninį pastatymą, taip pat organizacijų teisės į transliavimą ir audiovizualinio kūrinio pirmojo įrašo pagaminimą." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.45 KB
Autoriuszyzla
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autorines teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą