Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Juridinių asmenų sąvoka ir rūšys. Neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas

Juridinių asmenų sąvoka ir rūšys. Neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Juridinių asmenų sąvoka ir rūšys. Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas. Asmens duomenys. Ypatingi asmens duomenys.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus teisę supranta savaip. Vieni ją suvokia kaip tam tikrų galių ar padėties visuomenėje turėjimą, kiti ją sieja su įstatymų nustatyta tvarka ar apsauga nuo nusikalstamos veiklos. Mokslinėse teisės knygose randamas toks teisės apibrėžimas: teisė - formaliai apibrėžtų bei prievartinėmis poveikio priemonėmis sankcionuotų taisyklių, taip pat principų, skirtų visuomeniniams santykiams reguliuoti, visuma. Su teise mes susiduriame kasdien – tiek žmonės, tiek įvairios organizacijos nuolat dalyvauja visuomeniniuose santykiuose, kurių dalyviai ir yra fiziniai bei juridiniai asmenys, o valstybė nustato taisykles, kuriomis tuos santykius reguliuoja.
Sąvoka "juridinis asmuo" mokslinėje teisinėje literatūroje minimas dažnai ir tai nėra naujas terminas. Yra daugybė Lietuvos ir užsienio autorių parašytų knygų, kuriose aiškinama, kas yra juridinis asmuo ir jo rūšys.
Juridinis asmuo – teisės subjektas, asmuo (organizacija), kuriam teisės normos (įstatymai) pripažįsta juridinio asmens statusą. Teisinį asmens subjektiškumą nustato nacionalinė teisė (1).
LR Civiliniame kodekse nurodomas toks juridinio asmens aiškinimas – tai yra savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme (2). Ji turi savo vidaus taisykles, nuostatus, tvarkas, valdymo institucijas, sąskaitą. Juridiniai asmenys yra: valstybė ir savivaldybės, religinės bendruomenės ir bendrijos, profesinės sąjungos, personalinės įmonės, žemės ūkio bendrovės, akinės bendrovės ir panašiai
Pagal pavadinimą juridinis asmuo atskiriamas nuo kitų juridinių asmenų. Juridinio asmens pavadinimas yra juridinio asmens nuosavybė; jis negali būti parduotas ar kitaip perduotas kito asmens nuosavybėn atskirai nuo juridinio asmens, neturi prieštarauti viešajai tvarkai ar gerai moralei, klaidinti visuomenės.
Juridinių asmenų veiklą reguliuoja valstybės įstatymai ir kiti teisės aktai. "Juridiniai asmenys privalo juridinių asmenų registre nurodyti apie save ir savo veiklą visus įstatymų reikalaujamus duomenis (atskleidimo principas). Kaip oficiali organizacija juridinis asmuo turi savo vadovą, valdymo institucijas, privalo registruoti savo narius bei išpildyti kitas veiklos sąlygas". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-17
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis19.19 KB
Autorius*razinkaa*
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu savoka ir rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą