Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisiniai santykiai (2)

Teisiniai santykiai (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Teisiniai Santykiai. Teisinių santykių samprata. Teisinių santykių rūšys. Teisinio santykio požymiai. Teisinių santykių struktūra. Juridinių asmenų subjektiškumas. Fizinių asmenų subjektiškumas. Teisinių santykių turinys. Teisiniai faktai. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Jau nuo pat žmonijos atsiradimo pradžios kartu atsirado ir tam tikras tarpusavio bendravimas. Šį bendravimą skatina žmogaus noras patenkinti savo poreikius, kurį lemia kontaktas su kitu individu. Toks žmonių tarpusavio bendravimas yra vadinamas visuomeniniu santykiu. Šie santykiai gali būti labai įvairūs, nes juos reguliuoja pačių žmonių sukurtos normos bei taisyklės. Dėl įvairių interesų prieštaringumo, neribotumo ir svarbumo atsiranda visuomenės poreikis reguliuoti tuos tarpasmeninius santykius. Panašiai teigia prof. Alfonsas Vaišvila: "poreikis paversti egzistencinį žmogaus interesą elgesio taisykle atsiranda iš individo pastangos apsaugoti tą interesą nuo pavojų, kurie kyla gyvenant visuomenėje"(1, p. 94).
Teisinės normos, kaip visuotinai privaloma elgesio taisyklė yra vienas iš būdų reguliuoti visuomeninius santykius. Jų įvedimas sąlygoja tam tikrą visuomenių santykių dalyvių elgesį, ir sukuria santykius, kurie vadinami teisiniais santykiais.
Darbo uždaviniai:
Išsiaiškinti teisinių santykių sampratą, rūšis, struktūrą bei požymius.
Aptarti fizinių bei juridinių asmenų subjektiškumą.
Išsiaiškinti teisinių santykių turinį.
Panagrinėti teisinius faktus.
Darbo metodai. Literatūros analizė.
Mokslinėje teisės literatūroje yra pateikiama ne vienas teisinių santykiu apibūdinimas. Prof. Alfonsas Vaišvila teigia: " teisiniai santykiai – tai teisės normomis sureguliuoti ir dėl to socializuoti žmonių santykiai, kurių dalyviai tarpusavyje susaistyti privalomos abipusių teisių ir pareigų pusiausvyros, kurią gina valstybė" (1, p. 318), bet prof S.Vansevičius teisinius santykius interpretuoja savaip: "Teisiniai santykiai yra visuomeninių santykių atmaina"(4, p. 210). Pasak P. Čiočio: " Teisiniai santykiai - tai yra tokie teisės normomis sureguliuoti visuomeniniai santykiai, kurių dalyviai (subjektai) turi valstybės garantuotas subjektines teises ir teisines pareigas" (2, p. 30). Panašiai teisinis santykis suprantamas ir vokiečių civilinėje literatūroje. Pavyzdžiui, D. medicus teisinį santykį apibrėžia kaip teisiškai sureglamentuotą gyvenimo santykį (6, p. 104). Tačiau dėl interesų priešingumo tie santykia yra prieštaringi ir dėl to sudėtingi: jie – ne tik gėris, bet ir grėsmė žmogaus teisėms; jais asmuo ne tik įgyvendina savo teises, bet ir tampa kitų asmenų agresijos auka (1, p. 317). Be to, teisinio santykio dalyviui visiškai nėra būtina vadovautis vien teisės norma. Jis gali laikytis ir analogiškos moralės normos ir veikti pagal įprotį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-19
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis19.01 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Bučnys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisiniai santykiai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Bučnys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą