Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Romėnų teisė (4)

Romėnų teisė (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Karalystės epocha. Romėnų teisė respublikos periodu. Romėnų teisė Romos imperijos laikotarpyje. Teisės mokslas. Romėnų teisė viduramžiuose. Išvados. Priedai (1). Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Senovės Roma vadinama senovės civilizacija apėmusi Romos miesto valdomas teritorijas nuo VI a.pr.m.e. iki V-VI a. Nedidelė žemdirbių bendruomenė IX a. pr. m. e. įkurta Apeninų pusiasalyje išsiplėtė iki didžiulės Viduržemio jūros regioną apėmusios imperijos. Per XII amžių trukusį Romos valstybės gyvavimą jos valdymo forma keitėsi nuo monarchijos į respubliką ir galiausiai imperiją.Civilizacijos saulėlydis prasidėjo V a. Vakarinė imperijos dalis, įskaitant Ispaniją, Galiją ir Italiją suskilo į nepriklausomas karalystes. Rytų Romos imperija, valdoma iš Konstantinopolio, po 476 m., kurie tradiciškai laikomi "Romos žlugimo" metais, paprastai vadinama Bizantija. Per šį Romos gyvavimo laikotarpį tauta paliko neišdildomą pėdsaką pasaulio istorijoje. Romėnai – daugiausia teisės plėtotei nusipelniusi pasaulio tauta. Jie sukūrė romėnų teisę. Švelniai tariant, terminas "romėnų teisė" reiškia Romos miesto ir Romos valstybės teisę. Šiandien romėnų teisė yra kiek daugiau nei Romos visuomenės įstatymai. Ji veikė ir veikia kitų tautų teisėtvarką.
Senovės Romos istorija dažniausiai skirstoma į tris etapus pagal valdymo formą:
Karalių laikotarpis (753–510/508 pr. m. e.)
Respublika (509/508–30/27 pr. m. e.)
Imperija (30/27 pr. m. e. – 476). 30 m.pr.m.e. vainikuotas pirmasis imperatorius Gajus Julijus Oktavianas Augustas. Paskutinis imperatorius Romulas Augustas.
Šiame referate aš nagrinėsiu kaip keitėsi romėnų teisė šiais laikotarpiais, kaip ji atsirado, kokia teisės reikšmė dabartiniame pasaulyje, kokia ji buvo iš pradžių, o kokia Romos žlugimo laikais. Mano tikslas kiek galima aiškiau aprašyti Romos teisės vystymąsi.
Karališkoji Roma iš pradžių buvo gana menka žemdirbių ir gyvulių savininkų aglomeracija. Jos gyventojai susispietė Latiumo pakrašty, keleto kilometrų atstumu nuo Tiberio žiočių.
Senovės romėnų šeima - patriarchalinė. Patriarcho paterfamilias autoritetas tapo visiškai absoliutus; jį ribojo tiktai paprotys ir nuomonė. Nuo jo priklausė visa namų vidaus tvarka, žmonės ir daiktai. Savo šeimoje jis buvo kartu savininkas, teisėjas ir kunigas. Paterfamilias - tai vienintelis savininkas ne tik savo vergų, žmonos ir vaikų darbu pagamintų produktų, bet ir pačios žmonos bei vaikų, nes jis juos galėjo laisvai parduoti lygiai taip pat kaip gyvulius ar vergus. Kunigas, šeimos galva, rūpinosi namų kulto reikalais ir aukojo aukas savo protėviams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-20
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis81.48 KB
AutoriusVaidas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaMolėtų r. Suginčių vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Romenu teise (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Molėtų r. Suginčių vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą