Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės sutartys. Lietuvos Respublikos teismų sistema

Tarptautinės sutartys. Lietuvos Respublikos teismų sistema

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinė sutartis. Tarptautinių sutarčių rūšys. Tarptautinių sutarčių formos. Tarptautinių sutarčių sudarymas. Tarptautinės sutarties įsigaliojimas. Sutarties registravimas ir paskelbimas. Lietuvos Respublikos teismų sistema. Teismų kompetencija. Teisėjai. Išvados.

Ištrauka

Labai svarbu norint bendradarbiauti su užsienio valstybėmis teisės, ekonomikos, finansų, politikos ir kt. srityse gerai žinoti kas tai yra tarptautinė sutartis, kaip ir tarp ko ji gali būti sudaryta, kokios sutartys jau yra sudarytos tarp šalių ir kokios sąlygos toje sutartyje numatytos.
Kiekvienam verslininkui, politikui ar kitos specialybės žmogui reikia žinoti, kad "sutartis" reiškia tarptautinį susitarimą, sudaryta tarp valstybių, vyriausybių, fizinių, juridinių asmenų ir pan. raštu ir reguliuojamą tarptautinės teisės nepriklausomai nuo to ar šį susitarimą sudaro vienas dokumentas, du, ar keli tarpusavyje susiję dokumentai, ir nepriklausomai nuo jo pavadinimo. Svarbiausias tarptautinės sutarties skiriamasis bruožas yra tas, kad ji nustato tarptautinės teisės subjektų įsipareigojimus pagal tarptautinę teisę.
Teismas – valstybės institucija, vykdanti teisingumą, nagrinėdama ir spręsdama civilines, baudžiamąsias, administracines ir kai kurių kitų kategorijų bylas procesinių įstatymų nustatyta tvarka.
Įvairiose šalyse būdami neabejotinai panašūs, teismai skirstomi pagal pačius įvairiausius struktūrinius požymius: pagal nacionalines sistemas (anglų teismų modelis), pagal valstybės santvarkos formas (JAV, Šveicarijoje, be federalinės teismų sistemos, veikia federacijos subjektų sistemos), į konstitucinius ir administracinius, bendros kompetencijos ir specializuotus teismus ir pan. Neturi stebinti tokia teisminių sistemų ir teismų gausa, nes demokratinės valstybės numato visapusišką teisminę piliečių teisių ir laisvių apsaugą, valstybės institucijų ir pareigūnų veiksmų teisėtumo pakankamai efektyvią teisminę kontrolę ir panašiai.
Valstybės visų teismų, turinčių bendrus uždavinius, susijusius tarp savęs teisingumo įgyvendinimo santykiais, visuma sudaro teismų sistemą.
Tarptautinė sutartis – tai tarp dviejų ar daugiau valstybių ar kitų tarptautinės teisės subjektų sudarytas susitarimas dėl jų savitarpio teisių ir pareigų atsiradimo, pasikeitimo ar nutraukimo. Tarptautinės sutartys užima svarbią vietą teisės šaltinių hierarchijoje ir turi viršenybę nacionalinių teisės aktų atžvilgiu. Būtina pripažinti nuolat didėjančią sutarčių, kaip tarptautinės teisės šaltinio ir kaip taikaus bendradarbiavimo tarp valstybių, nepriklausomai nuo jų konstitucinės ir socialinės santvarkos, plėtojimo priemonės svarbą. Akivaizdu, kad tarptautinių sutarčių vaidmuo tarptautinių santykių istorijoje yra ypač svarbus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-30
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis33.42 KB
AutoriusAušrinė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasG. Janušauskaitė
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines sutartys. Lietuvos Respublikos teismu sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 1 Klasė/kursas
  • G. Janušauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą