Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės ir moralės santykis

Teisės ir moralės santykis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Teisės ir moralės santykių panašumai. Teisės ir moralės normų skirtumai. Teisės ir moralės normų santykis. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

elgesys, kaip ir teisėtas elgesys, turi įtakos ne tik vienam individui, bet ir naudos net visai žmonijai. Suprantama, kad moralė ir teisė, padeda įsilieti i visuomenę bei skatina elgtis taip, kad jai būtų geriau.
Nagrinėjant teisės ir moralės santykį, daugiau dėmesio skirsiu moralumo paieškoms teisėje, nes prioritetai labiau suteikiami moralei. Visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kas yra teisė ir moralė. Teisė-socialinių normų sistema , kuri turi realias galimybes reguliuoti žmonijos kasdieninį gyvenimą, o moralė- tai vidinis žmogaus įsitikinimas (pareiga) gerbti kito asmens interesus (teises).
Šiais laikas, daugiasluoksnėje visuomenėje nėra vieningo požiūrio ir mąstymo apie teisės ir moralės santykį: A.Smailys teigė, kad "teisės ir moralės tarpusavio santykių klausimas toks pat senas kaip ir žmonija. Jis dažnai pavirsta ginču tarp monarcho ir pavaldinių arba ginču tarp valstybės ir religijos, kuri gina moralines normas. Pozityvioji teisė, kuria remiasi valdovai, valstybė, faktiškai yra permanentiniame konflikte su moralės normomis. (...) Europos moralės pagrinduose visados buvo pripažįstama moralinių nuostatų viršenybė prieš valstybės įstatymą."
Viskas, kas būdinga teisei apibūdinama įvairiai, bet vienas iš svarbiausių jos sudedamųjų dalių yra moralė, kurių bendras bruožas, tai, kad teisė ir moralė yra socialinių normų sistemos dalys. Šitoms normoms būdingi bendri požymiai, kurie puikiai apibūdina moralės ir teises santyki. Taigi, teisei būdingi du požymiai: įsipareigojimas turimoms teisėms ir išorinės išraiškos pripažinimas.
Moralė- tai įsitikinimas, kad reikia gerbti kitą asmenį, jo teises, privačiąją nuosavybę bei kartu pagarbos jausmas kitam asmeniui. Tai lemia socialiniai poreikiai, kuriems kintant keičiasi ir moralės bei teisės santykis, tačiau sis teisei būdingas požymis vienija ir teisę, ir moralę. Taip yra todėl, kad moralė atkartoja tam tikras nustatytas teises, pvz. Užleisti vyresniam vietą arba gerbti vyresnį žmogų ( tai suteikia pagarba sau pačiam), gerbti Bažnyčios nustatytą tvarką ( tai suteikia teisę eiti i Bažnyčią). Dažnai teisės ir moralės santykis, turi bendrą tikslą, tarkim apsaugoti tam tikras žmonių teisės ar išreikšti jų interesus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-01
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.83 KB
AutoriusIvona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises ir morales santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą