Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės organizacijos (4)

Tarptautinės organizacijos (4)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Tarptautinės organizacijos kaip tarptautinės teisės subjektai. Galėjimas dalyvauti teisiniuose santykiuose. Dalyvavimas teisiniuose santykiuose. Tarptautinės organizacijos požymiai. Subjektiškumas. Išvados.

Ištrauka

XIX a. valstybės buvo vieninteliai teisės subjektai tarptautinėje teisėje. Tačiau laikai keitėsi ir nors valstybės ir toliau liko pagrindiniais tarptautinės teisės subjektais, XX a. tarptautinės organizacijos kartu su fiziniais, juridiniais asmenimis įgavo tam tikrą tarptautinį subjektiškumą.
Tarptautinės organizacijos vaidina svarbų vaidmenį plėtojantis šiuolaikinei tarptautinei teisei. Jos skatina tarptautinį bendradarbiavimą žmogaus teisių apsaugos, politikos, socialinių santykių, ekonomikos, mokslo ir technikos bei kitose srityse. Tarptautinės organizacijos aktyviai prisideda sprendžiant tarptautinius konfliktus bei jų sukeltas pasekmes, jų veikla labai aktyvi tarptautinės humanitarinės teisės sferoje, taip pat sprendžiant įvairius žmogaus teisių apsaugos klausimus.
Dabar veikia apie 500 labai įvairaus tipo tarptautinių organizacijų. Toks jų skaičiaus augimas atspindi poreikį stiprinti bendradarbiavimą tarp valstybių. Tarptautines organizacijas galima klasifikuoti remiantis labai įvairiais kriterijais: pagal regioną kuriame jos veikia, veiklos sferas, funkcijas ir pan. Reikia pabrėžti, kad tarptautinės teisės subjektais yra ne visos tarptautinės organizacijos, o tik vyriausybinės organizacijos, t.y. organizacijos sukurtos pirminių tarptautinės teisės subjektų.
Savo rašto darbe trumpai aptarsiu tarptautinės teisės subjekto sampratą, vėliau nagrinėsiu tarptautinių organizacijų subjektiškumą bei vietą tarptautinėje teisėje. Struktūriškai rašto darbe neišskyriau atskirų dalių, siekdamas nuosekliai ir darniai aptarti nagrinėjamą temą.
Teisės subjektas yra labai bendra sąvoka, kuri glaudžiai siejasi su teisinių santykių terminu.
Remiantis bendrąja teisės teorija, teisiniai santykiai yra valingi visuomeniniai santykiai, sureguliuoti teisės normomis. Teisiniuose santykiuose egzistuoja ryšys tarp asmenų, kuriems yra suteiktos teisės ir pareigos. Šių santykių šalims apibrėžti ir yra naudojamas terminas "teisės subjektai". Teisės subjektai yra būtinas teisinių santykių elementas, nes iš vienos pusės visada yra kažkieno teisės, o iš kitos – kažkieno pareigos ir atvirkščiai.
Taigi galima būtų pateikti tokį teisės subjekto apibrėžimą: "teisės subjektas – fizinis arba juridinis asmuo, kurį teisės normos įgalina turėti teisių ir prisiimti pareigų arba kuriam jas suteikia ar uždeda" .
Esant tokiai interpretacijai teisės subjekto samprata apima ne tik potencialias galimybes, bet ir jų realizavimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.08 KB
Autoriusvytas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasS. Katuoka
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines organizacijos (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • S. Katuoka
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą