Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Paprotys tarptautinėje teisėje

Paprotys tarptautinėje teisėje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Tarptautinės teisinės atsakomybės sąvoka ir pagrindiniai bruožai. Tarptautinė teisinė atsakomybė. Paprotinių teisės normų įtaka tarptautinės teisinės atsakomybės institutui. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Prieš pradedant kalbėti apie tarptautinę teisinę atsakomybę bei teisinių papročių įtaką šiam institutui būtų tikslinga apibrėžti tarptautinės teisinės atsakomybės sąvoką: tai tarptautinės teisės subjekto teisinė pareiga likviduoti žalą, kilusią tarptautinės teisės normų pažeidimo pasekoje, kitam tarptautinės teisės subjektui ar subjektams.
Tarptautinės teisinės atsakomybės institutas žinomas jau labai seniai. Iki XX a., jį sudarė tik atsakomybė už žalos padarymą asmenybei ir užsieniečių turtui. Jau XX a., atsiranda normos numatančios atsakomybę už žalą padarytą pačiai valstybei ar valstybėms.
Norint tinkamai išsiaiškinti, kas yra tarptautinė teisinė atsakomybė, darbe pirmiausiai reikės aptarti tarptautinės teisinės atsakomybės sąvoką, jos bruožus, taikymo pagrindus, bei taikančiuosius subjektus, t.y., bendra pažintis su tarptautine teisine atsakomybe.
Rengiant šį rašto darbą daugiausiai remsiuosi rusų autorių, kaip K. A. Bekeševa , P. N. Biriukov išleistais vadovėliais, taip pat nemažai darbe naudosiuosi V.Vadapalo išleistu vadovėliu "Tarptautinė teisė".
Pagrindinis sunkumas su kuriuo susidūriau ruošiantis rašyti šį darbą, tai, kad reikėjo naudoti užsienio autorių parašytais darbais, nes lietuvių kalba ši tema nėra išsamiai atskleidžiama.
Prieš pradedant kalbėti apie tarptautinės teisinės atsakomybės įgyvendinimą ir papročių vaidmenį, visų pirma reikėtų aptarti šiuos tarptautinės teisės institutus atskirai. Tuomet bus lengviau atskleisti vieno instituto poveikį kitam.
Su atsakomybės sąvoka susiduriama praktiškai visose teisės šakose: baudžiamoji atsakomybė, kylanti už nusikaltimus, civilinė atsakomybė taikoma esant deliktams, administracinė-už administracinius teisės pažeidimus ir t. t..
Visų atsakomybės rūšių pagrindas - atitinkamos teisės šakos normų pažeidimas, kuris, kilus atsakomybei, dažniausiai sukelia pažeidėjui neigiamas pasekmes.
Tačiau atskirų teisės šakų atsakomybės taikymas yra kiekvienos valstybės reikalas, kadangi ji yra taikoma už to šalies viduje, galiojančių teisės normų pažeidimus, taip pat, pagal kiekvienos valstybės teisinę sistemą. Kyla klausimas, kaip būna tokiais atvejais, kuomet pažeidžiami ne vidaus, o kitos valstybės ar valstybių interesai? Čia jau kalbama apie tarptautinę teisinę atsakomybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.88 KB
Autoriusnorcikas
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Sauliūnas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paprotys tarptautineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Sauliūnas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą