Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės norma (2)

Teisės norma (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Teisės normos sąvoka, struktūra, požymiai. Teisės normų klasifikacija, deklaratyvinės teisės normos sąvoka, požymiai, panašumai ir skirtumai lyginant su kitomis teisės normų rūšimis. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Teisės norma turbūt yra pats svarbiausias teisės teorijos (arba dabar Vakarų teisės teoretikų vartojamas terminas "teisės filosofija") mokslo tyrinėjimo objektas. Tai svarbu vien tik todėl, kad teisės normą galima laikyti ryškiausią ir labiausiai matomą teisės išraiškos formą. Stimulo imti studijuoti teisės norma suteikia ir tai, kad teisės teoretikai taip pat nesutaria dėl pačios teisės normos svarbos teisei kaip procesui. Vieni teisės normą laiko viena iš sudėtinių teisė dalių, kiti pačią teisės normą- teise. Dar didesnius ginčus sukelia teisės normos struktūros ir klasifikacijos klausimai. Todėl manu, kad šis mano darbas padės man geriau išsiaiškinti- kas tai yra teisės norma ir visus su ja susijusius klausimus.
Savo darbą suskirsčiau į dvi dalis, kur 1- oje atskleidžiu pačios teisės normos sampratą, struktūrą, požymius, o 2- oje nagrinėju įvairių teisės teoretikų pateiktas teisės normų klasifikacijas ir atkreipiu dėmesį į konkrečią teisės normų rūšį- deklaratyviąją teisės normą.
Rašydamas šį darbą susidūriau su lietuviškos literatūros trūkumu, todėl darbas pagrinde grindžiamas rusų teisės teoretikų išsakytomis mintimis.
Teisės norma- vienas iš teisės lygmenų, šalia teisinės idėjos ir visuomeninių santykių. Būtų nekorektiška ieškoti šioje triadoje lyderio. Kiekvienas teisės elementas vaidina savo tam tikrą vaidmenį, ir tik visi šie elementai kartu paėmus sudaro "gyvąją teisę". Be to teisės normos turbūt pats "juridiškiausias", matomiausias teisės elementas. Pačiose teisės normose formuluojamos elgesio taisyklės. Per teisės normas tam tikros teisinės idėjos įgyvendinamos į visuomeninius santykius ir atvirkščiai tam tikri susiklostę visuomeniniai santykiai koncentruojami ir įtvirtinami teisės normomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-03
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.47 KB
Autoriusnorcikas
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasE. Jarašiūnas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises norma (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • E. Jarašiūnas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą