Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisėkūros samprata

Teisėkūros samprata

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Teisėkūros apibrėžimas. Teisėkūros funkcijos, tikslai. Teisėkūros požymiai. Teisėkūros principai. Teisėkūros subjektai. Teisėkūros stadijos. Teisėkūros rūšys. Teisėkūros juridinė technika. Teisėkūros vertingumas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Kiekviena valstybė, socialinė grupė, galų galia kiekvienas žmogus turi skirtingus interesus. Norint juos suderinti yra kuriami įstatymai. Dėl skirtingų interesų kyla teisinės idėjos, tai yra idėjos kaip būtų galima patenkinti visus interesus, niekam nepakenkiant. Kad idėjos paveiktų žmonių elgesį, jos turi tapti įstatymu.
Yra trys teisinės būties lygmenys(interesų juridizavimosi žingsniai) :
1. teisinės idėjos,
2. teisės norma,
3. teisiniai santykiai.
Taip pat yra pereinamasis lygmuo: nuo teisinės idėjos prie teisės normos. Šis lygmuo yra procesas, vadinamas teisėkūra.
Teisėkūros procese svarbūs demokratiniai principai, tautos dalyvavimas valdyme, įstatymų leidime. Antidemokratiniuose valstybės režimuose varžomos žmonių teisės, todėl teisėkūra įmanoma tik demokratinio režimo valstybėse. Todėl darbą rašiau pagal demokratinės valstybės pavyzdį.
Darbe yra keturios dalys: pirmojoje parašiau teisėkūros apibrėžimą, antrojoje išnagrinėjau teisėkūros funkcijas, trečiojoje aprašiau teisėkūros požymius, jos principus, rūšis stadijas. Ketvirtojoje dalyje teisėkūrą įvertinau kaip teisės kūrimo dalį. Manau visos šios dalys reikalingos suprast teisėkūrą: jos funkcionavimą, svarbą, vietą teisėje ir visuomenės gyvenime. To ir siekiu savo darbu.
Pats žodis "teisėkūra" pasako, kad tai teisės kūrimo procesas. Tačiau tai nėra savaiminis teisės kūrimasis, teisės formavimasis, kuris susikuria per laiką, įtakojamas įvairių veiksnių. Tai labiau valstybinis, institucijų veiklos apibrėžimas, reiškiantis normų kūrimą. Norint sukurti teisės normą, pirmiausia turi atsirasti normos idėja. Iš pradžių būna suvokiama vertybė ir atsiranda siekis ją paversti teisine norma. Sukuriamas tokios normos projektas. Jį svarsto tam tikros institucijos, kurios projektą priima ir galiausiai paskelbia kaip teisinę normą. Toks socialinių interesų perdirbimas į teisinę normą yra teisėkūra.
Teisėkūra – "tai visuomenės ar įgaliotų valstybės institucijų veikla, kuria siekiama sukurti, pakeisti arba panaikinti teisės normas atsižvelgiant į visuomenės narių teisių ir teisėtų interesų apsaugos bei įgyvendinimo poreikius."
Pagal Vaišvilos apibrėžimą matyti, kad teisėkūra tai veikla, kai yra sukuriamos naujos teisinės normos, jos panaikinamos arba pakeičiamos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.32 KB
Autoriusjusteene
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKūris
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisekuros samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kūris
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą