Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Europos Sąjungos (ES) teisiniai aktai

Europos Sąjungos (ES) teisiniai aktai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji teisės principai ir žmogaus teisių apsauga Europos Sąjungoje (ES). Europos Bendrijos (EB) politika pagrindinių žmogaus teisių srityje. Europos Teisingumo Teismo ginamos pagrindinės teisės. Europos Sąjungos (ES) konstitucija ir pagrindinių teisių chartija. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos stojimas į Europos Sąjungą neišvengiamai susijęs su mūsų valstybės ir Europos Sąjungos teisės harmonizavimu. Lietuvai siekiant narystės Europos Sąjungoje, daugiausiai dėmesio skiriama teisės normoms, susijusiomis su prekybos ir kitų ekonominių klausimų reglamentavimu, tiek mažiau akcentuojant kitas sritis. Viena tokių sričių – tai pagrindinių žmogaus teisių užtikrinimas.
Kadangi Europos Sąjunga kūrėsi ekonominiu pagrindu, todėl nenuostabu, kad žmogaus teisių klausimai jai parūpo tik vėlesniais jos raidos etapais. Paaiškėjo, kad teisinė sistema be žmogaus teisių doktrinos kai kuriose valstybėse narėse gali sukelti konstitucinių problemų. Šeštojo dešimtmečio pabaigoje Europos Teisingumo Teismas Stauder byloje pripažino, kad žmogaus teisės yra Bendrijos teisės bendrasis principas Vėliau tai buvo įtvirtinta ir Europos Sąjungos teisės aktuose. Europos sąjungos sutarties 6 straipsnio (ex F straipsnis) nurodyta, kad Sąjunga yra grindžiama laisvės, demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms bei teisinės valstybės principais, t. y. principais, kurie yra bendri valstybėms narėms. Sąjunga gerbia pagrindines teises, kurias užtikrina 1950 m. lapkričio 4 d. Romoje pasirašyta Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija ir kurios kyla iš valstybėms narėms bendrų konstitucinių tradicijų kaip bendri Bendrijos teisės principai.
Žmogaus teisių svarbą Europos Sąjungoje apibūdina ir tas faktas, kad "1993 metais per Europos viršūnių tarybą Kopenhagoje Sąjunga pripažino, kad šalys gali tapti Sąjungos narėmis, jei atitiks tam tikras sąlygas (Kopenhagos kriterijus)". Vienas tokių kriterijų yra demokratijos įsigalėjimas ir žmogaus teisių laikymasis.
Lietuvos Respublika, nuo pat nepriklausomybės atkūrimo pradžios patvirtino ištikimybę visuotinai pripažintoms žmogaus teisės ir pagrindinėms laisvėms. Lietuvos Respublikos Atkuriamasis Seimas 1991 m. rugsėjo 5 d. priėmė pareiškimą, kad Lietuvos Respublika gerbs ir sąžiningai vykdys visus įsipareigojimas, nustatytus Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje. 1995 m. balandžio 27 d. Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, pasirašytą 1993 m. gegužės 14 d., bei šios Konvencijos ketvirtąjį, septintąjį bei vienuoliktąjį protokolus. Šie mūsų valstybės žingsniai bei tas faktas, kad Lietuva yra pakviesta tapti Europos Sąjungos nare liudija, jog mūsų valstybėje žmogaus teisės yra gerbiamos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-18
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.58 KB
AutoriusRoze
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMizgaitienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) teisiniai aktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Mizgaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą