Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės normos ir jų struktūra

Teisės normos ir jų struktūra

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės normos sąvoka. Teisės normos požymiai. Teisės normos struktūra. Teisės normų rūšys. Išvados.

Ištrauka

Šiandienis pasaulis – tai naujausių technologijų įvairiausių tobulėjimų ir naujų sričių atsiradimo amžius, kuris reikalauja įvairiausių santykių tiek socialinių, tiek teisinių. Toks pasaulis neįsivaizduojamas be teisės ir įstatymų, o pasauliui tobulėjant, tobulėja ir pati teisė, didėja jos įtaka bei naudojimasis ja. Norint suvokti teisės sampratą, svarbu suprasti kas sudaro pamatus tokiai teisei atsirasti. Būtent realią formą teisei suteikia teisės normos, kurios išreiškia įstatymų leidėjo bei tautos valią. Tokių normų sistema yra visuotinai privalomas visuomeninių santykių dalyvių teisėto elgesio kriterijus. Šiose teisės normose įtvirtintos elgesio taisyklėse, kuriomis turi vadovautis visuomenė ir kiekvienas atskiras asmuo. Teisės normose nustatytos sankcijos už kiekvienos normos nesilaikymą. Taigi teisės normos suteikia visuomenei ribas, pagal kurias ji gali turėti tiek teises, tiek pareigas, o už tokių ribų peržengimą tos pačios visuomenės nariai yra baudžiami tam tikromis valstybės nustatytomis prievartos priemonėmis. Šiame darbe nagrinėjama tema ,,Teisės normos ir jų struktūra". Išsamiau bus nagrinėjamos teisės normos, teisės sistema, jų funkcijos ir vaidmuo teisinio reguliavimo mechanizme.
Šio darbo pagrindiniai uždaviniai yra išanalizuoti teisės normų vidinę struktūrą, apibrėžti teisės normos sąvoką bei pagrindinius jos požymius.
Teisės norma – tai labiausiai paplitusi socialinių normų rūšis. Ji yra pirminis ir pagrindinis teisės struktūros elementas. Iš lotynų kalbos išvertus žodis norma reiškia nustatytą kiekį, dydį, matą, pavyzdį, taisyklę, o teisės norma laikoma bendroji elgesio taisyklė. Norint suprasti teisės normos esmę, išanalizuosime keletą skirtinguose šaltiniuose pateiktų teisės normos sąvokų.
1. "Lietuvos konstitucinėje teisėje" teisės norma – tai "visiems privaloma formaliai apibrėžta bendro elgesio taisyklė, valstybės prievartos priemonėmis saugoma nuo pažeidimų".
2. "Namų advokato" autoriai teisės normas apibrėžia taip: "teisės normos - valstybės institucijų patvirtintos visiems privalomos, formaliai apibrėžtos bendro pobūdžio elgesio taisyklės, kurios nustato visuomeninių santykių dalyvių teises ir pareigas".
3. A. Vaišvila savo knygoje teisės teoriją apibrėžia taip: "Pozityviosios teisės norma - tai teisėkūros subjektų (dažniausia valstybės) suformuluota ar sankcionuota visuotinai privalomo elgesio taisyklė, nustatanti visuomeninio santykio dalyviams teises bei pareigas ir garantuojama to santykio dalyvių abipuse nauda ir valstybės prievarta". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-15
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.24 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDėst. L. Šlušnys
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises normos ir ju struktura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Socialinių mokslų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Dėst. L. Šlušnys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą