Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Saugomų teritorijų teisinis reglamentavimas

Saugomų teritorijų teisinis reglamentavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Profesinių kompetencijų sąrašas. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Saugomų teritorijų vystymosi raida. Saugomų teritorijų sistema ir jų veiklos teisinis reglamentavimas. Konservacinės apsaugos prioriteto teritorijos. Atkuriamosios apsaugos prioriteto teritorijos. Ekologinės apsaugos prioriteto teritorijos. Kompleksines apsaugos prioriteto teritorijos. Saugomų teritorijų steigimas, apskaita, apsauga ir tvarkymas. Valstybinė saugomų teritorijų kontrolė. Atsakomybė už saugomų teritorijų pažeidimus. Darbo metodai ir priemonės bei rezultatai ir jų aptarimas. Išvados ir rekomendacijos. Informacinių šaltinių sąrašas. Anotacija.

Ištrauka

Dvidešimtajame amžiuje dėl intensyvaus ekonomikos vystymosi ir sparčios mokslo
bei technikos pažangos įvyko esminiai pakitimai sąveikaujant visuomenei ir aplinkai. Dėl vis didėjančio ir nekontroliuojamo gamtos išteklių naudojimo ir aplinkos teršimo buvo pažeista natūrali medžiagų apykaita gamtoje, pablogėjo aplinkos kokybė, užteršta aplinka pradėjo pastebimai neigiamai veikti žmogų ir gyvąją gamtą. Esant tokiai padėčiai, visai natūraliai iškilo aplinkos apsaugos problema ir pradėjo formuotis visuomenės poreikis taip sureguliuoti visuomenės ir aplinkos sąveiką, kad racionaliai naudojant gamtos išteklius kartu būtų sudarytos sąlygos patenkinti visuomenės materialinius poreikius, saugoma gamtinė aplinka bei palaikoma būtina jos kokybė.
Saugomų teritorijų steigimo tikslai yra Saugomos teritorijos steigiamos siekiant išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus bei jų vertybes, kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę, užtikrinti kraštovaizdžio ekologinę pusiausvyrą, gamtos išteklių subalansuotą naudojimą ir atkūrimą, sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui, moksliniams tyrimams ir aplinkos būklės stebėjimams, propaguoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus.
Darbo objektas yra teisniai santykiai kylantys saugomų teritorijų steigimo bei valdymo srityse.
Šiuo darbo tikslas yra išanalizuoti saugomų teritorijų steigimo teisinį reglamentavimą, bei valdimo teorines ir praktines problemas.
Tikslą sieksiu šiais etapais:
• Saugomų teritorijų vystimosi raida;
• Saugomų teritorijų sistema ir jų veiklos teisinis reglamentavimas;
• Saugomų teritorijų stiegimas, apskaita, apsauga ir tvarkymas;
• Valstybinė saugomų teritorijų kontrolė;
• Atsakomybė už saugomų teritorijų pažeidimus.
Darbo struktūra:
Šaltinių apžvalgoje aprašomi pagrindiniai šaltiniai kuriais aš naudojausi rašydamas savo darbą. Pirmoje dalyje aprašiau saugomų teritorijų vystimosi raidą nuo senų laikų. Antroje dalyje, saugomų teritorijų sistema ir jų veiklos teisinį reglamentavimą. Trečioje dalyje bus kalbama apie saugomų teritorijų steigimą jų apskaitą, apsaugą bei tvarkymą. Ketvirtoje dalyje aprašoma Valstybinė saugomų teritorijų kontrole. Paskutinėje dalyje aptariama atsakomybė už saugomų teritorijų pažeidimus.
Darbo metoduose ir priemonėse bei rezultatų aptarime aprašoma, kaip buvo rašomas diplominis darbas, kokiu būdu buvo renkama ir sisteminama informacija bei aptariami darbo rezultatai.


LR Konstitucija.
Konstitucija, būdama aukščiausią juridinę galią turintis teisės aktas, įtvirtina benrąją valstybės teises normų hierarhiją ir šakinę struktūrą.
Lietuvos respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai. [1. 47str.]
Valstybė rūpinasi natūralios gamtinės aplinkos, gyvūnijos ir augalijos, atskirų gamtos objektų ir ypač vertingų vietovių apsauga, prižiūri kad su saiku būtų naudojami, taip pat atkuriami ir gausinami gamtos ištekliai.
Įstatymu draudžiama niokoti žemę, jos gelmes, vandenis, teršti vandenis ir orą, daryti radiacinį poveikį aplinkai bei skurdinti augaliją ir gyvūniją. [1. 54str.]

LR saugomų teritorijų įstatymas
LR saugomų teritorijų įstatymas tai vienas iš pagrindinių įstatymų kuriame galima sužinoti apie tai, kad saugomos teritorijos steigiamos siekiant išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę, užtikrinti kraštovaizdžio ekologinę pusiausvyrą, gamtos išteklių subalansuotą naudojimą ir atkūrimą, sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui, moksliniams tyrimams ir aplinkos būklės stebėjimams, propaguoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus.
Taip pat rėmiausi šiais papildomais įstatymais - Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos, Miškų, Teritorijų planavimo, Statybos bei kitais įstatymais, LR administracinių pažeidimu, LR civiliniu ir LR Baudžiamuoju kodeksais.
Iš specializuotos literatūros galėčiau paminėti "Lietuvos teisės pagrindai" V.,2004.
Šiame leidinyje sutelktai ir koncentruotai išdėstyti teisės mokslo pagrindai, pateiktas teisinių sąvokų ir terminų aiškinimas, suformuluotos praktikoje neretai iškylančios teisinės užduotys, įgalinančios geriau įsisavinti pasirinkta dalyką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės diplominis darbas
KategorijaTeisė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.22 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasJ. Paulauskienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasKlaipėdos filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saugomu teritoriju teisinis reglamentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 12 Klasė/kursas
  • J. Paulauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą