Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinės sutarties formos reikšmė, jos rūšys

Tarptautinės sutarties formos reikšmė, jos rūšys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinių sutarčių teisės samprata. Tarptautinės sutarties forma, jos rūšys. Išvados.

Ištrauka

Jau viduramžiais tarp valstybių ėmė formuotis santykiai, panašūs į dabartinius(tarptautinius) santykius, to pasekoje atsirado ir atitinkamos tarptautinės teisės normos. Kad galėtume geriau suprasti tarptautinės sutarčių teisės prasmę ir esmę, reikėtų susipažinti su pačia tarptautine teise.
Šios teisės sąvoka, plačiausiai žinoma kaip ypatinga sistema teisės normų, kuriomis reguliuojami valstybių ir kitų jos subjektų tarptautiniai santykiai, atsirandantys jiems įgyvendinant ir derinant politinius interesus bei atliekant su tuo susijusius viešojo pobūdžio funkcijas.
Iš šios sąvokos turėtume suprasti, kad tarptautinė teisė reguliuoja santykius tarp tautų, bet iš tiesų ji reglamentuoja ne tautų, o valstybių ir kai kurių kitų subjektų santykius.
Šiuolaikinė tarptautinė teisė jau nėra vien tik diplomatų veiklos sritis ar teisininkų bendrojo parengimo dalis. Jos normos, pirmiausia tarptautinių sutarčių nuostatos, tampa daugelio Europos valstybių nacionalinės teisės dalimi. Tarptautinės teisės normos vis dažniau taikomos nacionalinėje teisinėje praktikoje, o tarptautinių teismų praktika vis dažniau liečia nacionalinės teisės subjektus: fizinius ir juridinius asmenis.
Tarptautinės teisės svarbą valstybių santykiuose rodo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas. ir siekis atkurti Lietuvos nepriklausomybę, ir istorinis 1990 m. kovo 11 dienos Aktas buvo pagrįsti tarptautine teise. Su ja taip pat susiję Lietuvos valstybingumo stiprinimas ir nacionalinių interesų gynimas
Jeigu paminėti keletą tarptautinės teisės šaltinių, tai matytume, kad jie yra tokie kaip:
Tarptautinės sutartys;
Tarptautiniai papročiai;
Bendrieji teisės principai;
Doktrina, vienašaliai aktai ir kt.
Tarptautinės teisės šakos: tarptautinių sutarčių teisė, tarptautinių organizacijų teisė, tarptautinė diplomatinė ir konsulinė teisė, tarptautinė jūrų teisė, tarptautinė oro teisė ir pan.
Šiame darbe bus nagrinėjama vieną iš tarptautinės teisės šakų – Tarptautinių sutarčių teisę, bus bandoma atskleisti tarptautinės sutarties sąvoką, plačiau apie tarptautinės sutarties formas, jų reikšmę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-28
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.06 KB
Autoriusgitana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Bekėžienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines sutarties formos reiksme jos rusys [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R. Bekėžienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą