Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Diskriminacija

Diskriminacija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Europos sąjungos (ES) teisės Lietuvos įstatymuose. Diskriminavimo principo samprata. Nediskriminavimo principo aspektai. Išvados.

Ištrauka

Europos sąjunga yra suvokiama , kaip tam tikra tikrų valstybių darinys, kurio pagrindinis tikslas yra užtikrinti ekonominę ir socialinę pažangą, kuriant vieningą ir subalansuotą ekonominę erdvę. Valstybių narių nuomone, ši ekonomikos vienybė sumažintų regionų skirtumus ir pagerintų tautų gyvenimo ir darbo sąlygas. O tai galima padaryti, tik suderinus visų valstybių teisines sistemos pagrindus.
Siekdama socialinio saugumo , 2005 gegužės 1 dieną Lietuva tapo šios sąjungos nare ir įsipareigojo laikytis visų teisės aktų nuostatų, kurie galiojo Europos Sąjungos narėms. Atsižvelgiant į Lietuvos priešistore būtų naivu tikėtis, kad valstybėje galiojantys teisės aktai užtikrina tas socialines garantijas, kurios garantuojamos sąjungos narėms. Tai Lietuvos įstatymų leidžiamoji valdžia buvo įpareigota pakeisti jau galiojančius teisės aktus ar priimti, kad būtų užtikrintas socialiniais Europos Sąjungos mastu.
Pareigą įtvirtinti galimybes numato naujasis Darbo kodeksas . Kodekso 2 straipsnis nustato darbo santykių reglamentavimo principus . Vienas iš jų darbo teisės subjektų lygybė nepaisant jų lyties , seksualinės orientacijos, tautybės, rasės , kilmės, pilietybės, socialinės padėties tikėjimo, santuokinės ir šeiminės padėties , amžiaus , įsitikinimų ar pažiūrų.
Kodekso 129 straipsnyje numatyta , kad darbuotojo lytis, seksualinė orientacija, rasė, tautybė, kalba, kilmė, socialinė padėtis, tikėjimas, amžius ,įsitikinimai ar pažiūros negali būti teisėta priežastis nutraukti darbo santykius, kai nėra darbuotojo kaltės.
Naujajame Baudžiamajame kodekse taip pat įtvirtintas diskriminavimo darbo srityje draudimas įvairiais pagrindais, taip pat ir dėl socialinės orientacijos .
Darbuotojų apsaugos ir sveikatos įstatymas kiekvienam darbuotojui garantuoja saugias darbo sąlygas, neatsižvelgiant į įmonės veiklos rūšį, darbuotojų skaičių, įmonės rentabilumą, darbo vietą, darbo aplinką, darbo pobūdį, darbo dienos, ar darbo pamainos trukmę, darbuotojų pilietybę, rasę, tautybę, lytį, seksualinę orientacija, kilmę, amžių, politinius ar religinius įsitikinimus. Šiuo įstatymu nustatytos darbuotojų saugos ir sveikatos garantijos taikomos taip pat valstybės bei savivaldybių institucijų ar įstaigų valstybės tarnautojams.
Kol kas Lietuvoje sukurtas tik moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimo mechanizmas Kiekvienas asmuo , kuris patyrė diskriminaciją dėl lyties darbe, švietimo ir mokslo sferoje, valstybės ir savivaldybės įstaigose, gali kreiptis su skundu į moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierę. Įstatymai garantuoja visų asmenų lygybę, tačiau diskriminuojant asmenį kitais pagrindais nei lytis , lieka tik vienas kelias – kreiptis į teismą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-06
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis13.58 KB
AutoriusDiana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDenisevicienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diskriminacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Denisevicienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą