Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės sampratų įvairovė ir jos priežastys

Teisės sampratų įvairovė ir jos priežastys

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisės sampratų diferenciacija pagal teisės šaltinį. Teologinė teisės kilmės teorija. Prigimtinės teisės teorija. Teisinis pozityvizmas. Normatyvistinė (statistinė) teisės samprata. Teisės sampratų diferenciacija pagal teisės kildinimą iš jėgos persvara garantuoto intereso. Teorijos, kildinančios teisę iš priešingų interesų kompromiso. Visuomeninės sutarties teorija. Solidarumo teorija. Sociologinė teisės samprata. Istorinė teisės samprata. Teisės sampratų įvairovės priežastys. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Jau labai seniai žmonės suprato, kad teisė užima labai svarbią vietą jų gyvenime. Ypač šiais laikais yra vertinama teisė, visi norime ir siekiame gyventi teisinėje valstybėje. Bet kas gi ta teisė? Kiekvienas žmogus turi savą atsakymą į tai, bet šiandien dauguma teisę suprantame tiesiog kaip teisės normų rinkinį. Tačiau teisė yra kur kas platesnė sąvoka, teisės sampratų įvairovė yra be galo didelė, vienos sampratos jau atgyveno savo "aukso amžių", kitos buvo kuriam laikui užmirštos, tačiau vėl atgimsta, yra plėtojamos, kritikuojamos šių laikų teisės filosofų. Tai gi vieningos teisės sampratos nėra.
Daugybę teisės sampratų anot R. Z. Livšico vienija vienintelė idėja – kad teisė yra visuomeninio gyvenimo tvarka. Toliau teisės sampratos labai skiriasi, nes jos atsirado skirtingomis istorinėmis, socialinėmis žmonių gyvenimo aplinkybėmis, kilo iš skirtingų teisės šaltinių ir t.t. Tačiau visas egzistavusias teisės sampratas galima suskirstyti į dvi idėjines kryptis. Pirmoji – tai pozityvistinės teisės sampratos, kurios nekreipia dėmesio į teisės turinį, žiūri į teisę tiesiog kaip i techninę elgesio taisyklę. Antroji – nepozityvistinės teisės sampratos, kurioms rūpi teisės turinys. Nepozityvistinės teisės sampratų yra ypač daug, o jos ištakos siekia net antika. Šios sampratos atgimė XX. a. pradžioje kaip priešybė susiformavusiam teisiniam pozityvizmui.
Nors teisės sampratų daugybė, negalima teigti, kad vienos ar kitos teisės sampratos yra neteisingos, nes kiekviena teisės samprata yra teisinga tiek, kiek ji atitinka tam tikro laiko ir šalies teisinius poreikius, kiek ji tinkamai aiškina praeities ir dabarties socialinius reiškinius, žmonių tarpusavio santykius.
Šiame rašto darbe aš atkreipsiu dėmesį į pačias reikšmingiausias, daugiausiai įtakos žmonių gyvenime ir istorijoje turėjusias teisės sampratas. Supažindinsiu su jų autoriais, atsiradimo aplinkybėmis, turiniu. Šiuo darbu siekiu, kad kiekvienas jį perskaitęs praplėstų savo supratimą apie teisę, žinotų kaip laikui bėgant jis keitėsi. Taip pat šiame darbe bandysiu atskleisti, kodėl nėra vieningos teisės sampratos, kodėl yra tokia didelė jų įvairovė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-13
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.5 KB
AutoriusKamile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises sampratu ivairove ir jos priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą