Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinės teisės įtaka kitoms teisės šakoms (2)

Konstitucinės teisės įtaka kitoms teisės šakoms (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Konstitucinė teisė kaip atskira teisės šaka. Konstitucinės teisės įtakojantis pobūdis. Išvados.

Ištrauka

Norint suvokti konstitucinės teisės kaip nacionalinės teisės sistemos dalies vietą ir reikšmę teisės sistemoje, būtina analizuoti teisės sistemos ypatumus. Teisės teorijoje teisės sistema apibrėžiama kaip objektyviosios teisės vidinė sandara, išreiškianti teisės normų suderinamumą ir jų skirstymą į šakas, pošakius, institutus ar poinstitučius. A.Vaišvila "Teisės teorijoje" teisės normą apibrėžia kaip teisėkūros subjektų suformuluotą ir sankcionuotą visuotinai privalomo elgesio taisyklę, nustatančią visuomeninio santykio dalyviams teises bei pareigas ir garantuojamą to santykio dalyvių abipuse nauda ir valstybės prievarta. Teisės normų skirstymo pagrindas – reguliuojamų santykių pobūdis, kurį atspindi santykių objektas ir jų reguliavimo metodas.
Visuomenėje susiformuojančių santykių įvairovė įtakoja atskirų teisės šakų atsiradimą, tačiau teisės sistemai būdingas ne tik teisės dalijimas į tam tikras dalis bet ir sistemos vienovė, darna. Teisės teorija suskirsto teisės normas į atskiras teisės šakas, tačiau jos tarpusavyje glaudžiai susijusios ir viena su kita suderintos. Suderinamumas privalomas, nes visuomenėje egzistuojantys santykiai persipina ir gali būti ne vienos teisės šakos reguliavimo objektas.
Teisės sistema – darni teisės normų organizacija, kuria valstybėje įgyvendinamas teisinis reguliavimas. Tarpusavyje susijusios teisės normos apjungiamos į teisės šakas, kurios reguliuoja atskirus, tačiau tuo pačiu ir tarpusavyje priklausomus teisinius santykius. Teisės šakų teisės normų suderinamumas privalomas teisės sistemos bruožas, siekiant efektyvaus ir veiksmingo teisinio reguliavimo. Konstitucinei teisei šiuo aspektu tenka ypatingai svarbus vaidmuo, nes šią teisės šaką sudaro normos, reguliuojančios valstybės organizaciją, valstybės valdžios institucijų sistemą ir jos veiklos pagrindus, asmens ir valstybės santykius. Kiekvienoje valstybėje šios reguliavimo sritys yra fundamentalios ir jų reguliavimo pagrindai išdėstyti aukščiausią teisinę galią turinčiame šalies įstatyme – Konstitucijoje.
Taigi teisės sistemai būdingas darnus teisės normų suskirstymas į atskiras teisės šakas, kurių reguliuojami santykiai skiriasi pagal reguliavimo objektą ir metodą, tačiau privalo būti suderinti tarpusavyje siekiant veiksmingo teisinio reguliavimo visuomenėje. Konstitucinė teisė yra viena iš teisės sistemos teisės šakų, tačiau jos kaip teisės šakos vaidmuo teisės sistemoje yra ypatingai reikšmingas ir įtakojantis kitas teisės sistemos teisės šakas. Nuo Konstitucinės teisės santykių sričių reguliavimo priklauso visų kitų santykių reguliavimo kryptys, todėl būtina aptarti šios teisės šakos esminius elementus ir bruožus išsamiau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-10
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis13.55 KB
Autoriussvajunas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucines teises itaka kitoms teises sakoms (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą