Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pažeidimai (2)

Teisės pažeidimai (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Teisės pažeidimo sąvoka. Teisės pažeidimo sudėtis. Žmogaus orumas. Teisinė atsakomybė. Teisės pažeidimai ir kiti nukrypimai nuo teisėtvarkos. Teisės pažeidimų rūšys. Teisinės atsakomybės požymiai ir funkcijos. Teisinės atsakomybės tikslai ir principai. Teisinės atsakomybės rūšys. Tarptautinės teisės pažeidimai. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Šią temą pasirinkau visų pirma todėl, jog ji man pasirodė viena iš įdomesnių. Labai norėjau sužinoti, kaip yra tiksliai teisiškai apibrėžiamas šis terminas (teisės pažeidimas) ir kokių jų yra. Remdamasi įvairia teisine literatūra supratau, jog ši sritis dar senovėje (Romėnų teisė) buvo labai plačiai išvystyta, ypač civiliniai teisės pažeidimai - deliktai.
Man, kaip Lietuvos Respublikos pilietei, yra aktualu žinoti kokie yra teisės pažeidimai, kaip už juos atsakoma ar baudžiama, kokias pareigas turi atlikti pilietis visuomenėje ir kaip reikia visa tai atlikti, kad mano veikimas ar neveikimas netaptų teisės pažeidimu..
Klausimas kas yra teisė turi daug atsakymų, kurie kaskart yra vis kitaip interpretuojami, tačiau per visą teisės vystymosi istoriją nėra sutariama dėl galutinio atsakymo į šį klausimą, todėl literatūros šia tema yra išties daug, kurią, rašant darbą buvo svarbu sistemingai suklasifikuoti.
Kiekviena epocha, o neretai ir kiekviena žmonių karta vis iš naujo atsakinėja į tuos pačius, regi jau seniai atsakytus klausimus. Ir atsakinėja ne dėl to, kad būtų užmiršusi ankstesnių kartų atsakymus, o dėl to, kad tie atsakymai nuolat praranda savo pakankamumą keičiantis žmogaus egzistavimo sąlygoms; įveikdamas vienas grėsmes savo teisėms žmogus kuria naujas. Tokias, kurios būtų santykiškai pastovios istoriškai nepastovioje teisėje ir jos nepastovumo šaltinyje – visuomenėje. Kita vertus, teisei įsitvirtinant žmogaus santykiuose vyko ir tebevyksta žmogaus žmoniškėjimas. Neatsitiktinai teisė (įstatymai), pradedant Platonu, laikoma būtina moralaus ir civilizuoti gyvenimo sąlyga. Žmogų, atskirtą nuo teisės (įstatymo) ir teisingumo, Aristotelis laikė pačiu blogiausiu.
Teisės pažeidimas – tai teisei priešinga, kalta asmenų ar organizacijų veika, kuria padaroma žala įstatymo saugomoms piliečių teisėms, teisėtiems interesams arba apskritai teisinei tvarkai.
Tai tradicinis teisės pažeidimo apibrėžimas, labiau atitinkantis pozityvistinę teisės sampratą, kuriai svarbu pabrėžti patį elgesio priešingumą abstrakčiai suprantamai teisei kaip elgesio taisyklei. Iš tokios apibrėžties lieka neaiškus teisės pažeidimo mechanizmas ir jo santykis su paties individo teisių įgyvendinimu. Bet jeigu remsimės pilietine teisės samprata, kuri postuluoja ne valstybės, o individo primatą ir teise laiko ne apskritai elgesio taisyklę, o sukonkretintą teisių ir pareigų vienovę, tai reikės atitinkamai pakoreguoti ir teisės pažeidimo sąvoką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20 KB
AutoriusJustė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Skaistys
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pazeidimai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Skaistys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą