Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Pagrindinių teisės šakų bendra charakteristika

Pagrindinių teisės šakų bendra charakteristika

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Teisės sistema. Teisinės sistemos komponentai. Teisės normos ir jų sisteminimas. Teisės šakos samprata ir jos atsiradimo būdai. Teisės šakos ir jų bendroji charakteristika. Teisės šakų santykiai teisės sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Teisės šaka – plačiausios apimties teisės normų grupė, apimanti teisės institutus, teisės pošakius ir reguliuojanti vienos rūšies visuomeninius santykius jai būdingu metodu. Teisingas teisės šakų , jų požymių turinio, struktūros supratimas turi labai didelę reikšmę visam teisės sistemos supratimui ir taikymui. Analizuojant teisės šakų charakteristiką , jų sąlyčio taškus ir skirtumus galima geriau suprasti jų teisės esmę ir reikšmę visuomeniniams santykiams.

Šiame kursiniame darbe aš aptarsiu teisės šakų atsiradimo sąlygas, teisės skirstymo į šakas ir institutus pagrindus, teisės šakų apibūdinimą, funkcinius tarpšakinius ryšius, bendrąją teisės šakų charakteristiką bei jų tarpusavio santykius teisės sistemoje.

Pirmojoje kursinio darbo dalyje aš aptarsiu teisės sistemą ir jos sandaros komponentus bei požymius skiriančius ją nuo teisinės sistemos. Teisės sistemą sudaro keletas struktūrinių elementų. Vienas iš jų – teisės šaka, todėl antrojoje kursinio darbo dalyje aptarsiu jos sampratą ir atsiradimo būdus. Pagal teisinio reguliavimo metodus teisės šakos yra skirstomos į fundamentines ir į specialias, todėl trečiojoje dalyje aptarsiu jų skirstymą ir bendrąją charakteristiką. Paskutiniojoje dalyje aptarsiu teisės šakų santykius teisės sistemoje ir jų susijungimo bei poveikio būdus.

Teisės literatūroje teisės sistema apibūdinama kaip ekonominių ir socialinių veiksnių nulemta teisės struktūra, išreiškianti vidinį teisės normų suderinamumą ir kartu jų skirstymą pagal šakas ir institutus. Teisės sistema nesusidaro savaime, o sąveikaudama su tam tikrais visuomeniniais santykiais.
Egzistuojanti valstybės ir socialinės visuomenės santvarka nulemia tam tikrą teisės sistemą. Būtent teisės sistema atskleidžia iš kokių dalių susideda teisė ir kaip jos sąveikauja tarpusavyje. Teisės sistemos pagrindą sudaro teisiniai paliepimai, kurie atspindi teisės normų objektyvumą, jų suderinamumą bei vienovę ir skirtumus. Teisės normomis užtikrinamas teisės sistemos dinamiškumas, kurios sukuria jos elementų kitimą ir taip užtikrina visos teisės sistemos pastovumą. Yra dvi labai panašios sąvokos, kurias būtina skirti, tai teisės sistema ir teisinė sistema. Teisinė sistema yra plati, visą teisinę visuomenės organizaciją apimanti kategorija, kur teisės sistema yra sudėtinė teisinės sistemos dalis. Pagrindiniai jos elementai yra teisės norma, teisės šaka, pošakis, institutas ir subinstitutas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-24
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis25.3 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Dr. J. Gumbis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindiniu teises saku bendra charakteristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. Dr. J. Gumbis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą