Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Socialinės ir teisės normos

Socialinės ir teisės normos

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Socialinės normos. Socialinių normų klasifikacija. Teisės normos, sąvokos ir požymiai. Vidinė teisės normos struktūra. Teisės normų rūšys. Teisės normų skirtumai nuo moralės normų. Skirtumai tarp teisės normų ir korporatyvinių normų. Išvados.

Ištrauka

Teisė - valstybes nustatytų ar sankcionuotų visiems privalomų, formaliai apibrėžtų elgesio taisyklių visuomeniniams santykiams reguliuoti sistema. Šios taisykles nustato subjektyvias teises ir pareigas, kurios prireikus garantuojamos valstybes poveikio priemonėmis.
Teisės požymiai. Teisei būdingi šie požymiai: norminis, sisteminis, visuotinis privalomumas, formalus apibrėžtumas ir realizacijos užtikrinimas valstybinio poveikio priemonėmis.
Teisės funkcijos - teisės poveikio visuomeniniams santykiams kryptis, kurias lemia teises esmė bei socialinė paskirtis.
Teisės funkcijos - apsauginė, reguliacinė, auklėjamoji ir informacinė.
Teisę formuojantys veiksniai- ekonomika, politika, teisine sąmonė, teises principai, poreikiai ir interesai.
Šiandienis pasaulis - tai naujausių technologijų, įvairiausių tobulėjimų ir naujų sričių atsiradimo amžius, kuris reikalauja įvairiausių santykių tiek socialinių, tiek teisinių. Toks pasaulis neįsivaizduojamas be teisės ir įstatymų, o pasauliui tobulėjant, tobulėja ir pati teisė, didėja jos įtaka bei naudojimasis ja. Taigi norint suvokti teisės sampratą, svarbu suprasti kas sudaro pamatus, koks realus pagrindas tokiai teisiai atsirasti. Būtent realią formą teisei suteikia socialinės, teisės ir kitos normos, kurios išreiškia įstatymų leidėjo bei tautos valią. O tokių normų sistema yra visuotinai privalomas visuomeninių santykių dalyvių teisėto elgesio kriterijus. Taigi galima teigti, kad būtent teisės normose įtvirtintos elgesio taisyklės, kuriomis turi vadovautis visuomenė ir kiekvienas atskiras asmuo. Be to, teisės normose ne tik nustatytos poelgio taisyklės, bet ir sankcijos už kiekvienos normos nesilaikymą. Taigi teisės ir kitos normos suteikia visuomenei ribas, pagal kurias ji gali turėti tiek teises, tiek pareigas, o už tokių ribų peržengimą tos pačios visuomenės nariai yra baudžiami tam tikromis valstybės nustatytomis prievartos priemonėmis.
Kalbant apie socialines normas reikėtų pradėti nuo jos sąvokos paaiškinimo. Būtina perprasti visą socialinių normų sistemą, teisės normų ir kitų normų panašumus bei skirtumus. Visuomenė kuria įvairias elgesio taisykles, kurios reguliuoja žmonių santykius su gamta, Dievu, žmonių tarpusavio santykius ir t.t. Normos reguliuojančios visuomeninius santykius, žmonių elgesį, socialinių grupių ir kolektyvų veiklą, vadinamos socialinėmis normomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-29
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.52 KB
AutoriusDeividas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Smirnova
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines ir teises normos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 1 Klasė/kursas
  • J. Smirnova
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą