Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos Respublikos (LR) Prezidento įgaliojimai santykiuose su Seimu

Lietuvos Respublikos (LR) Prezidento įgaliojimai santykiuose su Seimu

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Prezidentas kaip valstybės vadovas. Lietuvos Respublikos prezidento įgaliojimai santykiuose su seimu. Įgaliojimai įstatymų leidybos srityje. Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė. Įstatymų paskelbimas ir Lietuvos Respublikos (LR) prezidento veto teisė. Pirmalaikių seimo rinkimų paskelbimas. Kiti Lietuvos Respublikos (LR) prezidento įgaliojimai. Išvados. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Valstybei reikalingas asmuo, kuris sugebėtų užtikrinti konstitucinę tvarką, garantuoti valstybinės valdžios tęstinumą ir stabilumą, aukščiausiu lygiu atstovauti tarptautiniams santykiams. Tokias funkcijas vykdo valstybės vadovas, turintis pakankamų įgaliojimų bendradarbiaujant su įstatymų leidžiamąja, vykdomąja bei teisminėmis valdžiomis.
Rašto darbo aktualumas. Lietuvos Respublikos Prezidentas (toliau – LR Prezidentas) turi įgaliojimų įvairiose valstybinio gyvenimo srityse. Vienose šie įgaliojimai priklauso išimtinei šalies vadovo kompetencijai, kitose – susiję su kitų valstybės institucijų įgaliojimais, kuriuos realizuoti galima vadovaujantis valdžių padalijimo principu. Todėl šias galias galima realizuoti tik Lietuvos Respublikos Konstitucijos (toliau – Konstitucija) ir įstatymų numatytos "stabdžių ir atsvarų" sistemos ribose. Teisinėje literatūroje pabrėžiama: "Valdžių padalijimo principo esmė – ne formalus, schematiškas atskirų valdžios šakų galių diferencijuotas išvardijimas, bet visų pirma tam tikras stabdžių ir atsvarų mechanizmas, garantuojantis jų santykinį autonomiškumą ir pusiausvyrą" . Stabdžių ir atsvarų sistemos paskirtis – sukurti tokį mechanizmą, kuris užtikrintų, kad kiekviena valdžia turėtų galimybę užkirsti kelią kitos valdžios bandymams pasisavinti jai nepriklausančią valdžią, neteisėtai išplėsti savo galias. Tai galimybė "neutralizuoti" vienai kitą. Todėl šiame darbe bandysime panagrinėti niekur literatūroje išsamiai neatskleistus įstatymų leidžiamosios – Lietuvos Respublikos Seimo (toliau – Seimas) ir vykdomosios valdžios (LR Prezidento) tarpusavio santykių aspektus įgaliojimų srityje.
Darbo objektas – LR Prezidento įgaliojimai santykiuose su Seimu.
Darbo tikslas ir uždaviniai: 1) išsiaiškinti LR Prezidento kaip valstybės vadovo sampratą 1) ištirti Konstitucija ir kitais teisės aktais nustatytus LR Prezidento įgaliojimus; 2) apibrėžti ir išanalizuoti LR Prezidento įgaliojimus santykiuose su Seimu, kokia šių įgaliojimų svarba ir praktinės realizavimo galimybės.
Darbo metodai. Darbas atliktas, taikant teisinės literatūros analizės metodą, siekiant apžvelgti LR Prezidento kaip valstybės vadovo sampratą bei jo įgaliojimus santykiuose su Seimu. Lyginamuoju metodu naudojomės gretinant LR Prezidento ir Seimo įgaliojimus, ieškant panašumų bei skirtumų. Loginis metodas darbe pasitelkiamas formuojant apibendrinimus ir išvadas.
Šaltiniai. Rašydami kursinį darbą rėmėmės: P. Vinklerio , G. Mesonio , A. Lukošaičio , A. Abramavičiaus , L. Talat-Kelpšos ir kitų autorių darbais, galiojančiais teisės aktais, Konstitucinio Teismo praktika.
Darbo struktūra. Kursinį darbą sudaro įvadas ir dvi dalys. Pirmoje darbo dalyje "Prezidentas kaip valstybės vadovas" siekiama išsiaiškinti LR Prezidento kaip valstybės vadovo sampratą. Antra dalis "Lietuvos Respublikos Prezidento įgaliojimai santykiuose su Seimu" suskirstyta į tris skyrius. Joje nagrinėjami Konstitucija ir kitais teisės aktais nustatyti LR Prezidento įgaliojimai, apibrėžiami ir analizuojami LR Prezidento įgaliojimai santykiuose su Seimu. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados, literatūros sąrašas bei reziume anglų kalba. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis39.14 KB
Autoriusugne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMantas Varaška
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) Prezidento igaliojimai santykiuose su Seimu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Mantas Varaška
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą