Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Atliekų tvarkymas. Atliekų tvarkymą reglamentuojantys teisės aktai

Atliekų tvarkymas. Atliekų tvarkymą reglamentuojantys teisės aktai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji principai kuriais grindžiamas atliekų teisinis reguliavimas. Europos Sąjungos ir Lietuvos respublikos teisės aktai reguliuojantys atliekų tvarkymą. Atliekų tvarkymą reguliuojantys Europos Sąjungos teisės aktai. ES (Europos Sąjungos) teisės aktų įgyvendinimo bendrosios ypatybės ir pereinamųjų laikotarpių suteikimo svarba. Lietuvos Respublikos teisės aktai reguliuojantys atliekų tvarkymą. ES (Europos Sąjungos) parama Lietuvai atliekų tvarkymui. Valstybės institucijų funkcijos įgyvendinant atliekų tvarkymo reguliavimą. Seimo ir Vyriausybės funkcijos. Apskričių viršininkų administracijos funkcijos. Aplinkos ministerijos funkcijos. Vietos savivaldybių funkcijos ir vaidmuo atliekų tvarkyme. Išvados.

Ištrauka

Šiandien pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama aplinkos apsaugai. Aplinkos apsauga yra neatsiejama sėkmingos visuomenės raidos ir valstybingumo įtvirtinimo dalis. Dabar jau pripažįstama, kad aplinkos pasaugos problemos turi būti sprendžiamos sutelktomis viso pasaulio valstybių jėgomis, nes žmonių ir visos gyvosios gamtos likimas įvairiuose pasaulio kraštuose yra labai tampriai susijęs. Atliekos susidaro bet kokios veiklos metu, jų yra visuose namų ūkiuose, visuose įmonėse ir organizacijose, nepriklausomai nuo jų veiklos pobūdžio. Šiuo metu labai daug diskutuojama apie atliekų tvarkymo sistemas, kurios apima jų apskaitą, surinkimą, pervežimą, saugojimą, kenksmingumo šalinimą bei deponavimą. Atliekų tvarkymas reikalauja didelių lėšų. Tačiau žiūrint į ateitį yra nuspręsta, kad pigiau tvarkyti atliekas šiandien, negu vėliau ateityje likviduoti taršos padarinius. Todėl aplinkos apsauga pamažu tapo ne pavienių valstybių, o viso pasaulio tikslu. Teisinis atliekų reguliavimas yra reikšmingas Europos Sąjungos (ES) politikoje. ES direktyvų nuostatai turi būti įteisinti visų valstybių narių teritorijose, tame tarpe ir Lietuvos Respublikoje. Visos ES narės privalo tinkamai tvarkyti atliekas, t.y. rūšiuoti jas, vykdyti jų judėjimo apskaitą, gauti būtinus leidimus, vykdyti kitus direktyvų reikalavimus.
Atliekų tvarkymas šiuo metu yra viena iš prioritetinių aplinkos apsaugos sričių, kurios svarba nurodyta Valstybinėje aplinkos apsaugos strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Seimo 1996 m. rugsėjo 25 d. nutarimu Nr. I-1550 (Žin., 1996, Nr. 103-2347). Pavojingų atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas – vienas iš Lietuvos darnaus vystymosi tikslų, nustatytų Nacionalinėje darnaus vystymosi strategijoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugsėjo 11 d. nutarimu Nr. 1160 (Žin., 2003, Nr. 89-4029).
Atliekų tvarkymo problema priskiriama prie svarbiausių ir neatidėliotinai spręstinų problemų, todėl šiuo metu vis daugiau yra reguliuojama atitinkamais įstatymais ir teisės aktais. Kadangi Lietuva jau yra Europos Sąjungos narė, todėl Lietuvos Respublikos nacionalinė teisė turi būti derinama su Europos Sąjungos teise. Atsižvelgiant į tai, būtina ištirti, kaip Lietuvoje atsirado ir yra teisiškai reguliuojamas atliekų tvarkymas, kokią įtaką turi Europos Sąjunga ir kokios užduotys kyla tapus Europos Sąjungos nare. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.05 KB
Autoriusramadas
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Senikaitė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atlieku tvarkymas. Atlieku tvarkyma reglamentuojantys teises aktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kolpingo kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R. Senikaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą