Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Lietuvos valstybės siena, jos nustatymas ir žymėjimas teritorinėje jūroje, vidaus vandenyse ir oro erdvėje

Lietuvos valstybės siena, jos nustatymas ir žymėjimas teritorinėje jūroje, vidaus vandenyse ir oro erdvėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Valstybės siena, sąvoka ir žymėjimas. Pasienio juostos įrengimas prie "vidinių" sienų. Pasienio juostos įrengimas prie "išorinių" sienų. Išvados. Priedai (6).

Ištrauka

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir pradėjus organizuoti valstybės sienos apsaugą, iškilo būtinybė sukurti teisinę bazę, reglamentuojančią valstybės sienų apsaugą bei šalies suverenumo ir teritorinio vientisumo, sienos neliečiamumo užtikrinimo pagrindinius principus. Norminių aktų, išleistų skirtingų institucijų, be to, ne vienu laiku, gausa, dažnas jų keitimas ir pildymas trukdo valstybės sienos apsaugos subjektams greitai perprasti jų nuostatas ir tinkamai taikyti savo praktinei veiklai.
Per aštuoniolika nepriklausomybės metų valstybėje keitėsi ir tobulėjo valstybės sienos apsaugą reglamentuojantys įstatymai, buvo pasirašytos bei ratifikuotos pagrindinės tarpvalstybinės sutartys, išleista daug poįstatyminių aktų. Ypač svarbūs buvo 1992m. birželio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimti Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos (kuris 1994 m. birželio 28 d. pakeistas Lietuvos Respublikos valstybės sienų apsaugos įstatymu) įstatymai. Juose smulkiai ir tiksliai reglamentuojami.
Šiuo metu yra svarbus 2000m. gegužės 9 d. priimtas "Lietuvos Respublikos valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymas" (toliau VSAĮ). Jame teigiama, kad valstybės sienos apsauga, tai teisės aktų nustatytos priemonės, skirtos:
Išvengti neteisėtų valstybės sienos ženklinimo pakeitimų.
Užtikrinti, kad fiziniai ir juridiniai asmenys bei įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių, laikytųsi valstybės sienos teisinio režimo, pasienio teisinio režimo ir pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių.
Užtikrinti kitų gyvybiškai svarbių asmenų , visuomenės ir valstybės interesų apsaugą pasienio kontrolės punktuose ir vietose, kur galioja pasienio teisinis režimas.
O tam kad pasienio teisinis režimas būtų efektingas, valstybės sieną reikia tinkamai atžymėti.
Valstybės teritorija yra jos egzistavimo materialinė bazė. Joje valstybė įgyvendina savo suverenitetą, kuris pasireiškia valstybinės valdžios viršenybe, šios valdžios vieningumu ir nepriklausomumu.
Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius. Valstybės sienos gali būti keičiamos tik Lietuvos Respublikos tarptautine sutartimi, kai ją ratifikuoja 4/5 visų Seimo narių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-08
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai10
Dydis250.77 KB
AutoriusAleksandras
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLekt. D. Sieniutienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos valstybes siena jos nustatymas ir zymejimas teritorineje juroje vidaus vandenyse ir oro erdveje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lekt. D. Sieniutienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą