Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Piktnaudžiavimo privilegijomis ir imunitetais problema tarptautinėje teisėje

Piktnaudžiavimo privilegijomis ir imunitetais problema tarptautinėje teisėje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – trumpai apžvelgti piktnaudžiavimo privilegijomis ir imunitetais problemas tarptautinėje teisėje bei galimus šių problemų sprendimo būdus. Diplomatinių imunitetų ir privilegijų samprata bei tikslas. Diplomatinių privilegijų ir imunitetų skirstymas. Piktnaudžiavimo privilegijomis ir imunitetais problema ir galimi sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Diplomatiniai imunitetai ir privilegijos, ypač, diplomato asmens neliečiamybė yra vienas iš pamatinių principų, užtikrinančių efektyvų tarptautinių santykių funkcionavimą. Jis padeda išvengti daugelio neigiamų skirtingų kultūrų, papročių susidūrimų pasekmių. Tai, kad valstybių atstovai naudojasi diplomatine neliečiamybe, leidžia išlikti jiems nepriklausomiems nuo galimos priimančios valstybės įtakos ir efektyviai vykdyti savo funkcijas. Tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai imunitetų turėtojas nebaudžiamai pažeidinėja priimančios valstybės teisę, t.y. piktnaudžiauja savo imunitetais ir privilegijomis. Tai iki šiol yra pakankamai opi problema tarptautinėje teisėje. Šias problemas aš ir noriu aptarti šiame referate.
Šio darbo tikslas – trumpai apžvelgti piktnaudžiavimo privilegijomis ir imunitetais problemas tarptautinėje teisėje bei galimus šių problemų sprendimo būdus. Darbo pradžioje pateikta trumpa diplomatinių imunitetų ir privilegijų samprata, tikslas bei jų skirstymas, o toliau pereinama prie pagrindinio šio darbo tikslo atskleidimo.
Norint iš esmės suprasti piktnaudžiavimo privilegijomis ir imunitetais problemą tarptautinėje teisėje, visų pirma reikia tiksliai žinoti šių sąvokų apibrėžimus. Literatūroje yra pateikiama įvairiausių imuniteto ir privilegijos apibrėžimų.Tai, pavyzdžiui, I.P. Bliščenka imunitetu vadina valstybių vadovų, vyriausybių vadovų ir narių, parlamento narių, užsienio valstybių atstovų, tų valstybių ir asmenų turto, taip pat karinių pajėgų ir valstybines funkcijas vykdančių laivų "išėmimą" iš užsienio valstybės, kurioje šie subjektai yra, teismų, valstybės saugumo, finansų ir kitų valstybinių institucijų prievartinės jurisdikcijos taikymo, o privilegija – tam tikras ypatingas teisines lengvatas,suteikiamas išvardytų kategorijų asmenims. Apibendrinant šiuos apibrėžimus, diplomatinius imunitetus galima suprasti kaip juo besinaudojančios diplomatinės atstovybės, jos darbuotojo teisę būti nepriklausomiems nuo priimančios valstybės institucijų ir teismų jurisdikcijos, kuri pasireiškia tuo, kad šiems subjektams netaikomos prievartos priemonės, sankcijos, numatytos šios valstybės teisės aktuose; tuo tarpu diplomatines privilegijas galima suprasti kaip tam tikras papildomas lengvatas, kurias priimanti valstybė teikia užsienio diplomatinėms atstovybėms bei jų darbuotojams, kad palengvintų diplomatinių funkcijų vykdymą ir garantuotų efektyvų diplomatinės atstovybės funkcijų įgyvendinimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-09
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.28 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLekt. I. Zadarackaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Piktnaudziavimo privilegijomis ir imunitetais problema tarptautineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lekt. I. Zadarackaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą