Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Juridinių asmenų turtas

Juridinių asmenų turtas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Juridiniai asmenys. Juridinių asmenų turtas. Civilinė atsakomybė pagal juridinio asmens prievoles. Nesąžiningi juridinio asmens veiksmai. Valstybės ir savivaldybės kaip juridinis asmuo. Bendrovės turtas. Išvados.

Ištrauka

Juridiniai asmenys turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja nuosavybės ar patikėjimo teise. Turtas, kurį juridinis asmuo valdo, naudoja ir juo disponuoja patikėjimo teise, priklauso juridinio asmens steigėjui ar dalyviui nuosavybės teise. Atkreiptinas dėmesys, kad anksčiau galiojęs CK individualioms (personalinėms) įmonėms nesuteikė juridinio asmens statuso, o galiojantis CK individualias įmones priskiria juridinių asmenų ratui.
Darbo tikslas: Išanalizuoti juridinio asmens turtą.
Darbo uždaviniai: 1. Išsiaiškinti juridinio asmens ir juridinio asmens turto sąvokas.
2. Nustatyti civilinę atsakomybę pagal juridinio asmens prievoles.
3. Apibūdinti valstybės ir savivaldybių įmonių turtą.
Juridinis asmuo yra pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu atsakovu teisme (CK 2.33). Juridinis asmuo – tai įstatymo nustatyta tvarka organizuotų fizinių asmenų grupė, kurios tikslas – atlikti viešąsias funkcijas arba užsiimti ūkine komercine veikla. Todėl skiriami viešieji ir privatūs juridiniai asmenys.
Juridinį asmenį gali įsteigti valstybės ar savivaldybės institucija, pagal savo kompetenciją priimdama atitinkamą nutarimą ar potvarkį įkurti įstaiga, valstybinę ar savivaldybinę įmonę. Privačių asmenų iniciatyva, gavus atitinkamos institucijos leidimą, steigiami bankai, draudimo įmonės. Įstatymų nustatyta tvarka steigėjų tiek fizinių, tiek juridinių asmenų iniciatyva kuriamos akcinės bendrovės ir kt., šiems asmenims įsteigti leidimo nereikia. Steigėjai juridinių asmenų registrui pateikia tik įstatymų nustatytus juridinio asmens steigimo dokumentus. Juridinis asmuo laikomas įsteigtu, kai jis įregistruojamas juridinių asmenų registre. (CK 2.63)
Vienas iš juridinio asmens požymių yra atskiras juridinio asmens turtas. Kad juridinis asmuo galėtų veikti jis turi turėti materialinę bazę: pinigus, pastatus, patalpas, įrenginius, įrankius ir t.t. Šis turtas juridiniam asmenims gali priklausyti nuosavybės arba patikėjimo teise. Patikėjimo teise turtą valdo ir naudoja valstybės įstaigos. Juridiniams asmenims priklausantis turtas yra apribotas nuo jį įteisinusių asmenų turto. Dažniausiai savininkų.(pvz. AB yra jai priklausančio turto savininke, akcininkams nuosavybės teise priklauso tik akcijos. Valstybinių įmonių materialinę veiklos bazę sudaro joms patikėjimo teise perduotas valstybės turtas.) Juridinis asmuo paprastai vienija ne tik interesus, bet ir kapitalą. Įgyvendinti interesus be kapitalo dažnai neįmanoma. Kapitalas yra toks turtas, kuris suformuojamas steigiant juridinį asmenį ar plečiant jo veiklą steigimo dokumentuose numatytiems tikslams pasiekti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis14.45 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠimkienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridiniu asmenu turtas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Šimkienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą