Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Terorizmo apraiškos. Terorizmo priežastys

Terorizmo apraiškos. Terorizmo priežastys

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Tikslas išanalizuoti terorizmo apraiškas, jo apibrėžimą tarptautinėje teisėje, išanalizuoti terorizmo priežastis. Terorizmo sąvokos apraiškos istorijoje. Terorizmo susiformavimas. Terorizmo sampratos problema. Terorizmo samprata užsienio valstybėse ir tarptautiniuose teisės aktuose. Tarptautinio terorizmo įsigalėjimas. Terorizmo suvokimas Lietuvoje. Terorizmo sampratos problema. Baudžiamasis teisinis terorizmo vertinimas. Terorizmo apibrėžimai tarptautinėje teisėje. Kova su terorizmu išsaugant žmonių teises. Terorizmo priežastys. Teroristinių veikų objektyvioji pusė - smurtas. Terorizmo tipologija. Lokalinis terorizmas. Tarptautinis terorizmas. Religinis terorizmas. Nacionalinis terorizmas. Kitos terorizmo rūšys. Valstybės remiamas terorizmas. Kairiojo ir dešiniojo sparno terorizmas. Anarchistinis terorizmas. Branduolinis terorizmas. Etninis–rasinis terorizmas. Terorizmo priežastys. Kaip 1951 metų konvencija saugo valstybes nuo teroristų ir kitų pavojų valstybės nacionaliniam saugumui? Išvados.

Ištrauka

Šiandien terorizmui žiniasklaidos atstovai ir politikai skiria didžiulį dėmesį,nepaisant to , iki šiol nėra vieno ir visiems priimtino terorizmo apibrėžimo. Skirtingos tarptautinės organizacijos , skirtingos valstybės ir net skirtingos tos pačios valstybės institucijos vadovaujasi skirtingais terorizmo apibrėžimais, todėl neatsitiktinai šiandien egzistuoja šimtai terorizmo apibrėžimų.
Terorizmo reiškinį mokslininkai analizuoja politiniu, ekonominiu, psichologiniais požiūriais, nors vis daugiau dėmesio skiriama teisiniams teoriniams šio reiškinio ypatumams. Yra gana daug priežaščių tarptautinį terorizmą pripažinti viena svarbiausių grėsmių šiuolaikinei tarptautinei sistemai ir visuomenių saugumui. Jis kaip ir kitos politinės prievartos formos, ne tik tiesiogiai pamina individų saugumą, bet ir gali sustiprinti valstybės keliamas grėsmes individų saugumui, taip pat ir išorines grėsmes.
Šiuolaikinės demokratinės valstybės ne visais atvejais vartoja tinkamą terorizmo apibrėžimą. Tokiu atveju dar daugiau abejonių kelia demokratinių valstybių, aktyviai dalyvaujančių kovoje su terorizmu, veiksmai. Galbūt terorizmo sąvokos neapibrėžtinumu naudojamasi žmogaus teisių pažeidimams nuslėpti?
Šio darbo tikslas tikslas išanalizuoti terorizmo apraiškas, jo apibrėžimą tarptautinėje teisėje,išanalizuoti terorizmo priežastis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-06
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.57 KB
Autoriuss
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Terorizmo apraiskos. Terorizmo priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą