Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Priverstinės licencijos patentams pagal TRIPS (intelektinės nuosavybės teisių prekyboje) sutartį

Priverstinės licencijos patentams pagal TRIPS (intelektinės nuosavybės teisių prekyboje) sutartį

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Licencijos ir patentai. Sutartis dėl intelektinės nuosavybės teisių prekyboje aspektų – TRIPS sutartis. Išvados.

Ištrauka

Licencija – (lot. licentia – "leidimas") – teisės suteikimas: tam tikras leidimas ką daryti pagal sutartį, pvz., sutartimi įformintas sutikimas panaudoti patentuotus išradimus, pramonės dizainą, kitus technikos laimėjimus ar kūrinius – autorių teisės objektus.
Patentas – (lot. patents, nuo 1595 m. pranc. patente, kilm. patentis – "atviras", laisvas, "aiškus") – išradimo dokumentas, patvirtinantis, kad techninį sprendinį valstybė laiko išradimu, ir suteikiantis asmeniui, kuriam jis išduotas, išimtinę teisę į autorystę ir turtines teises tą išradimą realizuoti.
Šio darbo tikslas – atskleisti priverstinių licenzijų patentams pagal vadinamąją TRIPS sutartį.
1994 m. sutartis dėl intelektinės nuosavybės teisių prekyboje aspektų – TRIPS sutartis – yra vienas universaliausių tarptautinių susitarimų, nes apima ne tik autorių teises, bet ir gretutines teises, patentus, prekių ženklus, pramoninį dizainą ir kitas intelektinės nuosavybės rūšis.
Plačiąja prasme licencija reiškia sutikimą, kurį duoda išimtinės teisės savininkas kitam asmeniui, atlikti nustatytus veiksmus išimtinės teisės ribose.
Patentas yra išradimų apsaugos forma. Tai dokumentas, išduotas valstybės įgaliotos patentinės žinybos ir patvirtinantis jo savininko išskirtines teises tam tikrą laiką ir tam tikroje teritorijoje naudotis patento objektu ir neleisti juo naudotis tretiesiems asmenims be patento savininko leidimo.
Šiuo metu daugelio valstybių patentų įstatymai, siekiant apriboti piktnaudžiavimą išradimais, numato, kad per tam tikrą laiką nepanaudojus patentuoto objekto ir neperdavus šios teisės kitam, jį naudoti už nustatytą atlyginimą gali būti leista kiekvienam pageidaujančiam fiziniam ir juridiniam asmeniui. Priverstinę licenciją išduoda teismas arba patentų tarnyba.
1994 m. sutartis dėl intelektinės nuosavybės teisių prekyboje aspektų – TRIPS sutartis – yra vienas universaliausių tarptautinių susitarimų, nes apima ne tik autorių teises, bet ir gretutines teises, patentus, prekių ženklus, pramoninį dizainą ir kitas intelektinės nuosavybės rūšis. TRIPS sutartis priimta Pasaulio prekybos organizacijos – PPO (WTO – World Trade Organization) dėl Bendrojo muitų ir prekybos tarifų susitarimo (GATT – General Agreement on Tariffs and Trade – "Bendroji sutartis dėl tarifų ir prekybos") Urugvajaus sesijos derybų metu. Lietuva yra įstojusi į GATT organizaciją, kuri koordinuoja jos narių tarptautinės prekybos politiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-02
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis12.09 KB
AutoriusArminas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLaurinavičius
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Priverstines licencijos patentams pagal TRIPS (intelektines nuosavybes teisiu prekyboje) sutarti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Laurinavičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą