Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarpvalstybinių sienų nustatymo problematika

Tarpvalstybinių sienų nustatymo problematika

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Valstybė ir jos teritorija. Valstybė. Valstybės teritorija. Valstybės sienos ir jų nustatymas. Valstybės sienų nustatymo etapai. Lietuvos sienų nustatymas ir jo ypatumai. Sienų nustatymo problemos ir jų sprendimas. Išvados. užduotis.

Ištrauka

Sienų nustatymas – tai gan sudėtingas procesas. Vertinant politines realijas atskirose valstybėse ir pasaulyje, sienų nustatymas ir jų teisinis įtvirtinimas yra galimas susiklosčius palankiems ir tinkamiems valstybės santykiams su kaimyninėmis šalimis. Teritorinių ginčų, kuomet viena valstybė siekia užimti didesnę teritoriją kitos valstybės sąskaita, ar kitais atvejais sienų nustatymo procesas tampa labiau sudėtingas, todėl svarbu numatyti visas dėl to kylančias problemas ir tinkamai mokėti jas sureguliuoti.
Tarpvalstybinių sienų nustatymo problematika iki šiol yra labai aktuali (tai parodo ginčų dėl sienų nustatymo perpildyta tarptautinių arbitražų bei Tarptautinio Teisingumo Teismo darbotvarkė) ir svarbi, kadangi valstybės sienų teisinis įtvirtinimas – tai valstybių suverenumo garantas ir požymis, įrodantis, kad atskiros valstybės yra geranoriškos viena kitos atžvilgiu bei siekia palaikyti ir puoselėti gerus tarpvalstybinius santykius.
Šio darbo tikslas – išsiaiškinti, kokios egzistuoja tarpvalstybinių sienų nustatymo problemos, bei sužinoti, kaip jos gali būti sprendžiamos. Šiam tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:
• išsiaiškinti valstybės, jos teritorijos sampratas;
• sužinoti, kas laikoma valstybės sienomis ir kaip jo nustatomos;
• apžvelgti, kaip buvo nustatinėjamos Lietuvos Respublikos sienos pagal dabar galiojančias tarptautines sutartis ir kokios buvo dėl to iškilusios problemos;
• išnagrinėti, kaip sienų nustatymo problematika sprendžiama pagal tarptautinės teisės principus, teisės aktus bei precedentinę teisę.
Siekiant tiksliau atskleisti šio darbo turinį, buvo vadovaujamasi įvairiais tiek nacionalinės, tiek tarptautinės teisės įstatymais bei kitais galiojančiais teisės aktais. Taip pat buvo remtasi tam tikrų lietuvių ir užsienių autorių nuomone, internetu.
Tarpvalstybinių sienų nustatymo problematika nagrinėjama pasitelkus šiuos tyrimo metodus: teorinį (remiantis lietuvių ir užsienių teoretikų nuomone), loginį (sisteminant įvairius literatūros šaltinius), mokslinį (nagrinėjami darbai ir teisės aktai).

Nagrinėjant tarpvalstybinių sienų nustatymo problematiką, pirmiausia būtų tikslinga apibrėžti valstybės sampratą, išsiaiškinti, kas laikoma jos teritorija, kadangi tai tiesiogiai susiję su darbo tema ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-15
DalykasTeisės kursinis darbas
KategorijaTeisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis38.26 KB
Autoriuseliza_emi
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasCiricaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpvalstybiniu sienu nustatymo problematika [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ciricaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą