Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Teisės pagrindai (16)

Teisės pagrindai (16)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įžanga. Pateiksime reikalingiausia informaciją apie Lietuvos Respublikos Konstitucijos sampratą, administracinės teisės santykių rūšis, civilinės teisės atstovavimo sąvoką ir garantijas priimant į darbą. Konstitucinė teisė. Lietuvos Respublikos Konstitucijos samprata ir ypatumai. Administracinė teisė. Administracinių teisių santykių rūšys. Administracinių teisių atsiradimo, pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Civilinė teisė. Atstovavimo sąvoka. Subjektai ir rūšys. Darbo teisė. Garantijos ir apribojimai priimant į darbą. Baudžiamoji teisė. Subjektyvieji nusikalstamos veikos sudėties požymiai. Išvados. Priedai (Ieškinys. Byla. Bylos aprašymas).

Ištrauka

Teisės kūrimosi ir raidos kelias - ilgas ir sudėtingas. Jos atsiradimas siejamas su ekonominėmis ir socialinėmis permainomis, įvykusiomis paskutiniuoju gimininės-gentinės santvarkos gyvavimo laikotarpiu.
Lietuvos teisinę sistemą sudaro šios pagrindinės teisės šakos:
1. Konstitucinė teisė
2. Administracinė teisė
3. Civilinė teisė
4. Civilinio proceso teisė
5. Finansų teisė
6. Darbo teisė
7. Žemės teisė
8. Baudžiamoji teisė
9. Baudžiamojo proceso teisė
Šiame referate apžvelgsime beveik iš kiekvienos šakos: konstitucinės teisės, administracinės teises, baudžiamosios teisės, darbo teisės, civilinės teisės po vieną atitinkamą klausimą. Pateiksime reikalingiausia informaciją apie Lietuvos Respublikos Konstitucijos sampratą, administracinės teisės santykių rūšis, civilinės teisės atstovavimo sąvoką ir garantijas priimant į darbą.
Konstitucinės teisės dalykas - tam tikri visuomeniniai ir valstybiniai santykiai. Dalyką sudaro:
1.suvereniteto įtvirtinimas, 2.santykiai tarp žmonių ir valstybės, 3.santykiai tarp visuomenės ir valstybės 4.valstybinių institucijų sistemos įtvirtinimas, 5.valstybės formos, santvarkos, politinio režimo nustatymas, 6.visų kt. sv. valstybės institucijų konstitucinio statuso įtvirtinimas. 7.finansų ir valstybės biudžeto formavimo principų įtvirtinimas 8.užsienio politikos konstitucinių pradų nustatymas 9.valstybės gynimo konstitucinių pagrindų apibrėžimas.
KT metodas - būdas ir priemonės, kurių pagalba KT reguliuoja jai priskiriamus santykius 3 būdais:
1.teisiškai įtvirtinami konstitucinių teisinių santykių subjektai, jų teisės ir pareigos, 2.uždraudžiama tam tikra veikla, 3.visuomeniniai santykiai veikiami nustatant pagrindinių valstybės organų sistemą.
Nei Konstitucijoje, nei įstatymuose ar Konstitucinio Teismo nutarimuose nėra įtvirtinto Konstitucijos apibrėžimo, kuris būtų trumpas ir atspindėtų pagrindinius bruožus. Taigi Konstituciją reikėtų suprasti kūrybiškai (neformaliai), gerai įsiskaitant į jos tekstą, atsižvelgiant į rengimo ir priėmimo istoriją, įgyvendinimą ir kita. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-26
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis58.56 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises pagrindai (16) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą