Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Juridinio asmens registravimas (2)

Juridinio asmens registravimas (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Juridinių asmenų registras. Juridinių asmenų registravimo procedūra. Juridinio asmens kodo sudarymo taisyklė. Juridinio asmens kodas. Kontaktinių duomenų įtraukimas į juridinių asmenų registro duomenų banką. Kontaktinių duomenų viešumas. Išvados.

Ištrauka

"Teisė egzistuoja tik dėl žmogaus, kuris ir yra tikrasis bei natūralus jos subjektas, o visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus remiantis viešosios ir privatinės teisės normomis" – taip buvo rašoma Romos šaltiniuose. Juridinis asmuo būtent ir yra vienas iš tų subjektų sukurtų žmogaus. Iš citatos galime spręsti, kad juridinis asmuo egzistuoja jau nuo labai senų laikų, kai dar tiksliai nebuvo galima apibrėžti juridinio asmens sąvokos. Šiandien juridiniu asmeniu mes laikome įmonę, įstaigą ar organizaciją kuri turi savo pavadinimą, gali savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.
TIKSLAS: Išsiaiškinti keliamus reikalavimus registuojant juridinį asmenį.
UŽDAVINIAI: 1. Apibrėžti juridinio asmens sąvoką.
2. Paaiškinti juridinių asmenų registravimą.
METODAI: Informacija buvo renkama ir susiteminama reminatis Civiliniu Kodeksu bei Lietuvos Respublikos Juridinių asmenų registro įstatymu.
Juridiniai asmenys yra steigiami steigėjų valia, tačiau tam, kad galėtų dalyvauti civilinėje apyvartoje, tikrinami jų steigimo dokumentai ir steigimo procesas. Dėl to juridiniai asmenys yra registruojami, ir nuo įregistravimo momento jie tampa pripažinti kaip juridiniai asmenys, įgyja teisnumą ir veiksnumą. Juridinių asmenų registravimą reglamentuoja CK 2.59-2.73 straipsniai, kai kurios kitos CK Antrosios knygos normos, Lietuvos respublikos juridinių asmenų registro įstatymas , Juridinių asmenų registro nuostatai bei kiti teisės aktai.
Juridinių asmenų registro tvarkymo įstaiga (registro tvarkytojas) yra įstatymų nustatyta valstybės institucija (CK 2.62 str. 4 d.). Pagal Juridinių asmenų registro įstatymo 3 straipsnį Juridinių asmenų registro steigėja yra Vyriausybė, o Juridinių asmenų registrą tvarko Teisingumo ministerija. Tačiau Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gruodžio 21 d. nutarimo Nr. 1571 "Dėl Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro įstatymo įgyvendinimo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. liepos 8 d. nutarimo Nr. 742 "Dėl žemės ir kito nekilnojamo turto kadastro ir registro valstybės įmonės įsteigimo"dalinio pakeitimo" 4.8 punkte numatyta pareiga nurodytai įmonei užtikrinti Teisingumo ministerijos – Juridinių asmenų registro tvarkytojos funkcijų įgyvendinimą vykdant įstatymų nustatyta tvarka juridinių asmenų registravimą. Juridinis asmuo registruojamas juridinių asmenų registre. Kokia yra juridinių asmenų registro reikšmė? Juridinio asmens įregistravimas juridinių asmenų registre suteikia jam viešą pripažinimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-14
DalykasTeisės referatas
KategorijaTeisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.52 KB
AutoriusAistė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasŠimkienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Juridinio asmens registravimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Šimkienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą